Get Adobe Flash player
Aktualności
Dodano: 2012-11-23 09:10:10

 

od lewej stoją: Marek Lubiński, inż. Peter Rizo Patron, Dominik Ciuchciński, prof. dr hab. Zdzisław Jan Ryn, inż. Santos Jaimes Serkovic.

od lewej stoją: Marek Lubiński, inż. Peter Rizo Patron, Dominik Ciuchciński, prof. dr hab. Zdzisław Jan Ryn, inż. Santos Jaimes Serkovic.

 

Instytut Uncaria, po wielomiesięcznych przygotowaniach i intensywnych ustaleniach z peruwiańskimi ośrodkami badawczymi,  zorganizował we wrześniu tego roku wyprawę do Peru. W przedsięwzięciu tym udział wzięły związane z Instytutem osobistości ze świata polskiej nauki.  Przedstawiciele Instytutu oraz współpracujący z nim naukowcy (prof. dr hab. med. Zdzisław Jan Ryn, prof. dr hab. Iwona Wawer) uczestniczyli w VIII światowym Kongresie Medycyny Naturalnej, który odbył się w Limie w dniach 13- 16 września br.

Uczestnicy VIII Światowego Kongresu Medycyny Naturalnej

 

VIII Światowy Kongres Medycyny Tradycyjnej był poświęcony przede wszystkim postaci założyciela Instytutu Uncaria, Ojca Edmunda Szeligi. Profesor Zdzisława Jan Ryn oraz Marek Lubiński wygłosili wykłady na temat życia i działalności Ojca Szeligi. Niestety instytut IPIFA z Limy z niewiadomych przyczyn nie wziął udziału w złożeniu hołdu Ojcu Szelidze, a przecież był on założycielem tej placówki.

Marek lubiński podczas kongresu (pierwszy z lewej)

 

Po zakończeniu kongresu uczestnicy wyprawy przemierzyli Andy i Amazonię. Cel oczywiście był naukowo-badawczy. Efektem wyprawy jest przystąpienie Instytutu Uncaria do realizowania ideii ukonstytuowania stowarzyszenia skupiającego peruwiańskie i polskie instytucje naukowe. Celem nowopowstałej organizacji będzie realizacja projektów mających na celu upowszechnianie wiedzy na temat andyjskich i amazońskich ziół leczniczych, badania nad nimi oraz ochrona tamtejszego ekosystemu przed grożącą mu degradacją. Dzięki tej incjatywie Instytut Uncaria realizuje intelektualny i duchowy testament Ojca Edmunda Szeligi. Honorowy patronat nad stowarzyszeniem obejmie Ambasada Republiki Peru w Polsce.

TA STRONA UŻYWA COOKIE

X Nie pokazuj więcej
Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki