Zamawianie ziół oraz bezpłatne konsultacje: tel.: 784 676 154, e‑mail: ziola@uncaria.pl

Zioła na raka

O tym, że zioła peruwiańskie mogą znaleźć zastosowanie w walce z rakiem jako pierwszy dowiedział się Ojciec Edmund Szeliga. Wcześniej stwierdzenie – zioła na raka, brzmiało bardzo egzotycznie. Akurat tak się złożyło, że w tym samym czasie, gdy Ojciec Szeliga rozpoczynał swoje badania nad ziołami z Peru, świat medyczny obiegła informacja o wyleczeniu raka zielem Vilcacora (Uncaria tomentosa wild.), zwana też Uńa de gato, Cat’s claw, Koci Pazur, Wilkakora, a nawet mylnie Wilcza Kora.

Jakie zioła na raka stosuje Instytut Uncaria? Wyleczenie raka po zastosowaniu Vilcacora dotyczyło pana Schulera, właściciela ziemskiego w peruwiańskiej Montanii, czyli w wysokiej dżungli w rejonie La Merced. Rzecz miała miejsce w latach czterdziestych ubiegłego stulecia i została udokumentowana medycznie. Dla Ojca Szeligi stanowiło to jeszcze większą inspirację do dalszych studiów nad właściwościami ziół peruwiańskich, w tym ziół na raka. Stało się też impulsem do zastosowania roślin leczniczych z Andów i Amazonii w praktyce, czyli w leczeniu chorych. Jeżeli zatem szukasz zioła na raka koniecznie zapoznaj się z naszą poradą.

Konsultacje zielarskie - Marek Lubiński w Andach

Porady zielarskie:

Porad zielarskich z zakresu leczenia ziołami peruwiańskimi udziela wieloletni asystent Ojca Edmunda Szeligi w Peru, popularyzator ziołolecznictwa, założyciel Instytutu Uncaria, fitoterapeuta Marek Lubiński.

tel.: 784 676 154
e-mail: ziola@uncaria.pl

Porady są bezpłatne.
W swoich kuracjach ziołowych stosujemy wyłącznie oryginalne zioła w postaci naturalnej.

Marek Lubiński radzi

Zioła na raka - głównie Vilcacora

Trzeba z ogromnym naciskiem podkreślić, iż metodologia leczenia raka ziołami peruwiańskimi jest autorstwa Ojca Edmunda Szeligi. W Polsce obecnie jedyną osobą, która zna tę metodę jest długoletni asystent Ojca Szeligi w Peru, Marek Lubiński. To właśnie Markowi Lubińskiemu Ojciec Szeliga przekazał całą swą wiedzę zielarską. Marek Lubiński pracował z Ojcem Szeligą przez dziesięć lat.

Główną zasadą leczenia raka w metodzie Ojca Szeligi jest ta, że wszystkie stosowane zioła peruwiańskie muszą być w postaci naturalnej, nie przetworzone. Nie stosuje się żadnych kapsułek, pastylek ziołowych, itp. produktów pozbawionych wartości leczniczej. Zioła przetworzone na kapsułki czy tabletki nie są przyswajane przez organizm ludzki, a poza tym nie mają efektu diuretycznego, który jest szalenie istotny w leczeniu wszystkich chorób. Od tej zasady nie ma odstępstwa.

Jakie zioła na raka? Głównym zielem stosowanym w kuracjach na raka jest oczywiście wspomniana już Vilcacora. Właściwości antynowotworowe Uncaria tomentosa zostały potwierdzone przez badania naukowe od USA, poprzez Europę aż po Chiny. Wystarczy wspomnieć, że choćby w Austrii Vilcacora jest oficjalnie zarejestrowana jako lek. Jedną z cech Kociego Pazura jest zdolność do selektywnej indukcji programowanej śmierci komórek (zwanej apoptozą).  Pozwala to uznać Vilcacorę za  główne zioło na raka.  Za antynowotworowe działanie Vilcacora odpowiedzialne są przede wszystkim wchodzące w skład Uncaria tomentosa pentacykliczne alkaloidy oksyindolowe.  Uaktywniają one komórki układu immunologicznego odpowiedzialne za odporność przeciwnowotworową.

Udowodniono też, że nasze zioła na raka hamują rozmnażanie ludzkich linii białaczkowych (komórek nowotworów krwi i układu krwiotwórczego). Inne zawarte w Vilcacora substancje, takie jak kwasy ursolowy i oleanowy mają właściwości antyoksydacyjne, tzn. chronią składniki organizmu przed niszczącym utlenianiem. Kwas ursolowy bardzo silnie hamuje wzrost i prowadzi do samounicestwienia komórek nowotworowych raka płuc, raka jajników, raka skóry, nowotworu mózgu, raka jelita grubego, raka żołądka oraz czerniaka i białaczki. Uncaria tomentosa Instytutu Uncaria jest badana na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Inne zioła na raka

W kuracjach na raka Ojca Edmunda Szeligi obok Vilcacora znajdują zastosowanie również inne zioła z Peru o działaniu antynowotworowym. Należy tu wymienić przede wszystkim amazońską Graviola (Annona muricata). W celach leczniczych stosuje się przede wszystkim suszone liście Graviola do robienia z nich wywaru. Należy podkreślić, że oferowane ostatnio na rynku produkty, takie jak sok z Gravioli, itp. nie posiadają żadnych wartości leczniczych. Naukowcy znaleźli w gravioli związki o nazwie acetogeniny annonaceowe, które wykazują bardzo silne działanie przeciwnowotworowe.

Graviola działa na 12 typów nowotworów i jest 10 000 razy silniejsza niż chemioterapia. Acetogeniny annonaceowe mają działanie antynowotworowe silniejsze niż chemioterapeutyki stosowane np. w przypadku raka piersi. Rak piersi jest jednym z kilku nowotworów, które w badaniach laboratoryjnych zwalcza graviola. Odpowiednio przygotowany wywar z liści Graviola hamuje raka płuc, a także zwalcza komórki raka jelita grubego, raka prostaty. Ostatnie badania nad właściwościami przeciw rakowymi Annona muricata wskazują, że   potrafi ona walczyć z rakiem prostaty. Amerykańscy naukowcy z University of Nebraska Medical Center Omaha dowiedli, że Graviola jest obiecującym środkiem na raka trzustki, wątroby i skóry.

Innym zielem antynowotworowym, jakie stosujemy w kuracjach Ojca Szeligi na raka jest Tahuari. Nazwa botaniczna tego amazońskiego drzewa to Tabebuia serratifolia. Zwane jest ono również Lapacho, a w Brazylii nazywane jest Pau d’arco. W celach leczniczych wykorzystuje się rdzeń drzewa, z którego robi się wywar. Bardzo często łączymy Tahuari-Lapacho razem z Vilcacorą, gdyż w tym składzie Tahuari potęguje działanie Vilcacora. Za działanie antyrakowe Lapacho odpowiedzialna jest substancja zwana Lapacholem.

Porady zielarskie

Wybierz odpowiednią poradę.

Zioła peruwiańskie wykorzystane w poradzie

Więcej informacji o ziołach stosowanych w ziołowej kuracji antyrakowej.

Dzięki stałej współpracy z najlepszymi specjalistami, zarówno w Peru, jak i w Polsce, między innymi takimi jak: prof. Manuel Fernandez Ibarguen, prof. Wiktor Stelmach, prof. Iwona Wawer czy inż. Santos Jaimes Serkovic, udało się nam wypracować stałą kontrolę jakości oferowanych ziół. Zdajemy sobie bowiem sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży. Naszym celem i zadaniem jest niesienie pomocy ludziom w leczeniu ich z chorób i dolegliwości.

Zalecamy stosowanie tradycyjnych wywarów lub naparów z ziół, ponieważ w postaci naturalnej otrzymujemy coś, co farmacja określa terminem intractum, czyli koncentratu wszystkich składników leczniczych. Dopiero wtedy możemy mówić o synergicznym działaniu ziół na organizm ludzki. Efekt takiego leczenia jest zawsze o wiele lepszy niż przy stosowaniu ziół w postaci przetworzonej.

Konieczne jest racjonalne posługiwanie się ziołami, samoleczenie jest niewskazane. Umiejętne dozowanie ziół, ich przygotowywanie i łączenie w zestawy kuracyjne wymaga określonego zasobu wiedzy i doświadczenia. Instytut Uncaria ma takie kompetencje i pragnie pomóc wszystkim, którym pomoc taka jest potrzebna i którzy są przekonani co do skuteczności kuracji ziołowych.