Kuracje oczyszczające

30 sty 2018
4/5 - (2 votes)

Kuracja oczyszczająca ziołami z Peru

Żadna kuracja ziołowa nie będzie skuteczna, jeśli nie zostanie spełniony warunek detoksykacji, czyli gruntownego oczyszczenia organizmu. Przyczyną bardzo wielu schorzeń są bowiem bardzo często toksyny, które z biegiem czasu odkładają się w ciele ludzkim. Ojciec Edmund Szeliga zdawał sobie z tego sprawę i z tego powodu kładł bardzo duży nacisk na kuracje oczyszczające ziołami z Peru. Do skutecznego usunięcia toksyn w kuracjach Ojca Szeligi Instytut Uncaria zaleca stosowanie przede wszystkim ziela Manayupa (Desmondium molliculum), które to zioło peruwiańskie było znane i stosowane już w czasach Imperium Inków.

Manayupa na oczyszczenie układu krwionośnego

Do dziś najbardziej wartościowa Manayupa rośnie właśnie w okolicach miasta Cusco, dawnej stolicy  inkaskiej. W kuracjach oczyszczających stosujemy tylko i wyłącznie naturalną i suszoną roślinę Manayupa robiąc z niej wywar, który należy pić przez okres trzydziestu dni w ilości od czterech do pięciu szklanek w ciągu dnia pomiędzy posiłkami. Oczyszczaniu organizmu z toksyn towarzyszyć zawsze musi efekt diuretyczny, bowiem nie ma innej drogi dla usunięcia z organizmu szkodliwych substancji, jak wraz wydalanym moczem. Manayupa ma to do siebie, że bardzo dokładnie oczyszcza układ krwionośny, powiększając przepustowość arterii dzięki czemu można np. obniżyć ciśnienie tętnicze u osób cierpiących na nadciśnienie.

Flor de arena na dnę moczanową

Drugim ziołem z Peru znajdującym zastosowanie w kuracjach oczyszczających jest Flor de arena. Tu również stosujemy tylko i wyłącznie suszoną roślinę w postaci naturalnej, z której robimy napar. Podkreślić należy, że żadne kapsułki ziołowe, ani zioła przetworzone w jakiejkolwiek innej formie nie posiadają wartości leczniczej, a tym bardziej w przypadku oczyszczania nie dają efektu diuretycznego. Napar Flor de arena jest szczególnie istotny przy usuwaniu z organizmu nadmiaru kwasu moczowego. Skrajną formą zatrucia kwasem moczowym jest dna moczanowa. Flor de arena odkwasza więc organizm przewracając mu odczyn zasadowy.

Hercampuri i Agracejo na układ pokarmowy

Kolejnym krokiem w kuracji oczyszczającej ziołami z Peru jest usunięcie toksyn z układu pokarmowego, a szczególnie oczyszczenie wątroby i woreczka żółciowego. W tym celu pijemy wywar z ziół Hercampuri lub Agracejo. Oba te zioła nie tylko że oczyszczają układ pokarmowy i wątrobę, ale też regulują i usprawniają pracę tego tak ważnego dla naszego zdrowia organu. Pełna kuracja oczyszczająca ziołami peruwiańskimi powinna trwać przez okres trzech miesięcy.