Testament Ojca Edmunda Szeligi


Bezkresne i jeszcze dziewicze obszary Amazonii i Andów peruwiańskich to nie tylko „zielone płuca świata”, ale także jego medyczne zaplecze. Szacuje się, iż występuje tam prawie czterysta tysięcy gatunków roślin mogących mieć zastosowanie w leczeniu chorób. Do tej pory współczesnej nauce udało się przebadać jedynie kilkaset z tych ziół i bardzo wiele z nich stało się źródłem do pozyskiwania bardzo cennych alkaloidów i substancji stosowanych przez przemysł farmaceutyczny. Jednakże pojedyncze alkaloidy wyekstrahowane z ziela nie są tak skuteczne leczniczo, jak całe rośliny stosowane według tradycyjnych receptur. Potwierdzają to bezsprzecznie tysiące pacjentów wyleczonych przez Ojca Edmunda Szeligę nawet z najcięższych schorzeń. Mało tego, aby kuracje ziołowe były skuteczne trzeba umieć umiejętnie łączyć pojedyncze zioła ze sobą.
Jest to ogromna wiedza, którą Ojciec Szeliga przekazał założycielowi Instytutu Uncaria, panu Markowi Lubińskiemu. Tę właśnie wiedzę, oraz oryginalne, pochodzące bezpośrednio z Peru zioła lecznicze oferuje Państwu Instytut Uncaria.
Na potwierdzenie tego, co napisano powyżej zapraszamy do obejrzenia archiwalnego dokumentu pochodzącego z czasów, kiedy Ojciec Szeliga był jeszcze wśród nas i kiedy powstawał w Limie Instytut Uncaria.