Zioła na nerki

09 sty 2018
Rate this post

Zioła na nerki i ich znaczenie

Zioła na wspomaganie nerek zyskują coraz bardziej na popularności wśród świadomych osób – nasza wiedza z zakresu zdrowia jest znacząco większa niż kilka lat temu. Nerki i układ moczowy odgrywają bardzo istotną rolę we właściwym funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Nerki i układ moczowy ułatwiają wydalanie zbędnych substancji (nadmiaru soli mineralnych, mocznika i toksyn).

Zioła na nerki prosto z Peru

Zioła z Peru wspomagają ich usuwanie bez zakłócania gospodarki elektrolitowej organizmu i są bardzo pomocne między innymi w leczeniu infekcji bakteryjnych układu moczowego. Picie zwiększonej ilości płynów w połączeniu z działaniem moczopędnym   ziół z Peru zwiększa przepływ moczu, co negatywnie wpływa na tworzenie się złogów w całym układzie moczowym, przez co eliminuje bakterie. Na przykład w kłębuszkowym zapaleniu nerek, które ma swoje podłoże w zakłóceniach funkcjonowania systemu immunologicznego (wszystkie stany zapalne) stosujemy takie zioła na nerki i układ moczowy, jak Vilcacora (Uncaria tomentosa wild), zwana też często Wilkakora, Koci Pazur, Uńa de gato, Cat’s Claw, a czasami zupełnie błędnie Wilcza kora. Vilcacora ma bowiem silne właściwości przeciwzapalne.

Manayupa ziołem na wspomaganie nerek

Bardzo wskazane jest również zastosowanie Manayupa (Desmondium molliculum) jako zalecanego przez nas ziela na nerki. Manayupa oczyszcza przede wszystkim drogi moczowe . Przez stymulowanie pracy nerek Manayupa wpływa regulująco na wydalanie moczu i złogów pozostałych w układzie moczowym. Manayupa cechuje się również silnym działaniem przeciwzapalnym. Dodatkowo można obok Vilcacora i Manayupa zastosować Sangre de drago (Croton lechleri) znane również pod polską nazwą Smocza krew. Zioła peruwiańskie możemy  zastosować również wtedy, jeżeli mamy do czynienia  z rozwojem kamicy moczowej, która powstaje poprzez wytrącanie z moczu rozpuszczonych w nich składników organicznych lub mineralnych, a w konsekwencji powoduje zaburzenie bilansu wody, szczawianu wapnia, kwasu moczowego oraz fosforanów. Wtedy kryształki mineralne łączą się ze sobą tworząc złogi. Kamienie tworzą się również wtedy, gdy zaburzony jest odczyn moczu i gdy nie działają mechanizmy obronne nerek. Czynników jest o wiele więcej, takie jak: odwodnienie organizmu, dna moczanowa, zaburzenia przepływu moczu i inne. W przypadku dny moczanowej stosujemy ziele o nazwie Flor de arena (Tiquila paronychioides). Flor de arena dzięki swoim składnikom znakomicie oczyszcza system neuroendokrynologiczny i usuwa z organizmu nadmiar kwasu moczowego, jaki powstaje z powodu nadużywania białka zwierzęcego, alkoholu lub leków. Głównym zielem spośród ziół peruwiańskich znajdujących zastosowanie przy kamicy nerkowej jest Chanca Piedra (Phyllantus niruri). Chanca Piedra dzięki swym właściwościom spazmolitycznym rozluźnia dróg moczowych dzięki czemu kamienie mogą zostać wydalone z organizmu. Chanca Piedra stosujemy również przy stanach zapalnych nerek i dróg moczowych

Szukasz sprawdzonych ziół na nerki i nie tylko?

Skontaktuj się z nami!

Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: ziola@uncaria.pl