ACHIOTE


Bixa orellana L

 


Nasze opinie i recenzje:  

4.4/5 - (7 votes)

achiote_uncaria

Achiote z Peru na prostatę i nie tylko

Łacińska nazwa botaniczna Achiote brzmi Bixa orellana.  Polska nazwa botaniczna tej peruwiańskiej rośliny leczniczej to Arnota właściwa. Jest drzewem osiągającym niewielką wysokość. Występuje ono przede wszystkim w Amazonii peruwiańskiej na wysokości od 1000 do 1200 m. n.p.m. Jego właściwości lecznicze i przydatność w innych dziedzinach życia znane są mieszkańcom Peru od czasów sięgających jeszcze kultur prekolumbijskich. Achiote wydaje bardzo dużo owoców z  charakterystycznymi kolcami w kolorze czerwono-pomarańczowym. Owoce te mają kształt serca. W każdym owocu znajduje się po kilkadziesiąt nasionek. Owoce Arnoty właściwej są jadalne. Z jednego drzewa uzyskuje się do 300 kilogramów nasion, które otoczone są miąższem o czerwonawym zabarwieniu. Służy on do produkcji naturalnego barwników spożywczych- biksyny i oreliny. W miastach Peru stosuje się go obecnie do barwienia wędlin. W Amazonii natomiast dżungli wykorzystywano je do malowania ciał wojowników i do farbowania ubrań, gdyż świetnie chronią przed owadami.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zakupem oryginalnymi ziołami z Peru prosimy o bezpośredni kontakt

ziola@uncaria.pl
+48 784 676 154

Skład chemiczny i właściwości Arnoty właściwej

Stwierdzono, że w Achiote występują głównie karotenoidy, flawonoidy i diterpeny. Wykazano też obecność takich substancji jak bikesynian sodu, bikasagenen, norbiksyna, metylbiksyna, biksagenina, orellina, β-karoten, witaminy A, B, C, kryptoksantyna, ishwaran, flawonoidy: 7-disiarczan apigeniny, 7-disiarczan luteoliny, 8-disiarczan hypoletyny, mono- i sekswiterpeny, glukozyd apigeniny, białka, węglowodany, tłuszcze, wapń, żelazo, fosfor. olejek eteryczny, kwas salicyliwy, treonina, taniny – w tym kwas tormentilowy oraz pektyny. Posiada właściwości antyutleniające i detoksykujące. Wykazuje dużą aktywność przeciwzapalną, szczególnie w zapaleniach układu moczowego i prostaty.

Zastosowanie lecznicze Achiote

Achiote stosujemy przede wszystkim w kuracjach ziołowych na dolegliwości prostaty i układu moczowego, a także w kuracjach na raka prostaty. Wywar z liści Achiote likwiduje przerost  likwiduje przerost gruczołu krokowego i usuwa jego stan zapalny. Wpływa też bardzo korzystnie na cały układ moczowy.

Sposób przyrządzania Arnoty właściwej

Do celów leczniczych stosujemy suszone liście Arnoty właściwej, z których przyrządzamy wywar. Zaleconą ilość wagową liści, najczęściej jest to 10 lub 20 gram, wrzucamy na określoną ilość wody, od 3/4 do 1.5 litra w zależności od rekomendacji. Doprowadzamy do wrzenia i gotujemy na małym ogniu przez około 5 minut. Odstawiamy do naciągnięcie i ostudzenia, po czym odcedzamy. Pijemy w ciągu dnia pomiędzy posiłkami.

Zamów już dzisiaj!

kup nasze zioła

Bezpłatne konsultacje dot. leczenia

Bezpłatne konsultacje z zakresu medycyny naturalnej z długoletnim asystentem Ojca Edmunda Szeligi, fitoterapeutą Markiem Lubińskim. W trakcie konsultacji dobierane są dla Państwa kuracje ziołowe (leczenie za pomocą ziół z Peru) dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z Was.

Skontaktuj się z nami już dzisiaj!
Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: ziola@uncaria.pl