ACHIOTE


Bixaorellana L

 


achiote_uncaria

Achiote jest to nieduże drzewo lub bardzo rozgałęziony krzew o o wysokości od 5 do 9m. Achiote skutecznie reguluje pracę prostaty i całego układu moczowego. Ma działanie moczopędne i oczyszczające. Reguluje trawienie.

Skład achiote

W roślinie występują głównie karotenoidy, flawonoidy i diterpeny. Wykazano obecność takich substancji jak bikesynian sodu, bikasagenen, norbiksyna, metylbiksyna, biksagenina, orellina, β-karoten, witaminy A, B, C, kryptoksantyna, ishwaran, flawonoidy: 7-disiarczan apigeniny, 7-disiarczan luteoliny, 8-disiarczan hypoletyny, mono- i sekswiterpeny, glukozyd apigeniny, białka, węglowodany, tłuszcze, wapń, żelazo, fosfor. olejek eteryczny, kwas salicyliwy, treonina, taniny – w tym kwas tormentilowy oraz pektyny.

Zastosowanie Achiote

Wywar z liści tego drzewa stosujemy w kuracjach Ojca Szeligi na dolegliwości prostaty oraz układu moczowego. Ojciec Edmund Szeliga zalecał też stosowanie Achiote w kuracjach na raka prostaty obok Vilcacora, Sangre de drago i innych ziół. Picie wywaru z Achiote skutecznie likwiduje przerost gruczołu krokowego i usuwa jego stan zapalny. Wpływa też bardzo korzystnie na cały układ moczowy. Badania naukowe potwierdzają, iż zioło to posiada silne właściwości antyutleniające i odtruwające organizm.

Konsultacje dot. leczenia

Konsultacje z zakresu medycyny naturalnej z długoletnim asystentem Ojca Edmunda Szeligi, fitoterapeutą Markiem Lubińskim. W trakcie konsultacji dobierane są dla Państwa kuracje ziołowe (leczenie za pomocą ziół z Peru) dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z Was.

Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: [email protected]