CHUCHUHUASI


MaytenuskrukovitSmith., Maytenuslaevis (reissek) Martius, maytenusmacrocarpa

 


chuchuasi_uncaria

Charakterystyka Chuchuhuasi

Chuchuhuasi to dziko rosnące lub uprawiane, duże, 15-25,  nawet 30 metrowe drzewo, występuje na terenie niskiej, jak i wysokiej Amazonii. W roślinie wykryto rzadkie alkaoidyspermidynowe i sekswiterpenowe, jak również powszechnie spotykane kumaryny, kwasy organiczne, saponiniy, chnony, triterpeny, katechiny, ketonochinole, aurony, chalkony i fenole proste. Stwierdzono też obecność maiteniny, izoflawonoidu – ewoniatyny. W skład zespołu substancji aktywnych wchodzi także enzym proteokinaza C (PCK). Substancje czynne działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Alkoholowy macerat z kory lub korzenia oraz odwar z kory mają zastosowanie jako uzupełnienie kuracji antyartretycznych i antyreumatycznych. W przypadku stanu zapalnego nerek pije się odwar z kory. Przypisuje się mu aftodyzajakalne właściwości. Mieszkańcy Amazonii zwykli popijać alkoholowy macerat z kory w celu detoksyzacji organizmu.

Zastosowanie Chuchuhuasi

Chuchuhuasi to drzewo o niezwykłej twardości. Występuje ono w lasach deszczowych Amazonii. Wewnętrzna cześć kory i rdzeń zawierają niezwykle cenne substancje aktywne o właściwościach leczniczych. Według przekazów tradycyjnej medycyny indiańskiej, z których czerpał swą wiedzę Ojciec Edmund Szeliga, wywar z tej rośliny stosuje się przede wszystkim w leczeniu chorób reumatycznych i artretycznych. Zewnętrznie można też stosować roztwór alkoholowy z tego drzewa, smarując miejsca chore i bolące. Na przykład przy bólach mięśniowych. Poza tym Chuchuhuasi działa wzmacniająco na układ immunologiczny. Przejawia właściwości likwidujące stany zapalne, w tym zapalenie nerek. Wywary z Chuchuhuasi znajdują też zastosowanie w kuracjach antywotworowych, działają pozytywnie na pracę mózgu Stosuje się je także wspomagająco przy chorobie Parkinsona i zaburzeniach pracy serca. Poznaj również nasze pozostałe zioła z Peru

Konsultacje dot. leczenia

Konsultacje z zakresu medycyny naturalnej z długoletnim asystentem Ojca Edmunda Szeligi, fitoterapeutą Markiem Lubińskim. W trakcie konsultacji dobierane są dla Państwa kuracje ziołowe (leczenie za pomocą ziół z Peru) dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z Was.

Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: [email protected]