Sprawdzone zioła na reumatyzm

08 sty 2018
Rate this post

Zioła na reumatyzm

O reumatyzmie mówimy wtedy, gdy występuje opuchlizna stawów, ból, stan ogólnego osłabienia i gorączka, lub stan podgorączkowy. Najczęściej wyróżniamy dwie odmiany tej choroby: reumatoidalne zapalenie stawów, czyli typ zapalny i bardzo bolesny, oraz chorobę zwyrodnieniową stawów. Wspólną cechą chorób reumatycznych jest stan zapalny stawów i tkanek okołostawowych, obrzęki oraz ból. Najnowsze badania naukowe dowodzą, że jedną z głównych przyczyn powstawania reumatyzmu jest niewłaściwa dieta. Widać to szczególnie w społeczeństwie USA, gdzie na skutek powszechnej „diety hamburgerowej” reumatoidalne zapalenie stawów stało się już chorobą społeczną. Przy złej diecie w jelitach powstaje dużo związków toksycznych, które zostają wchłonięte przez krew i wytwarzają w naszym organizmie antygeny podobne do antygenów naturalnych występujących w stawach. Efekt jest taki, że „twardy dysk” systemu immunologicznego „wariuje” i zaczyna atakować własne tkanki.

Polecane zioła na reumatyzm z Peru

Walcząc z reumatyzmem trzeba bezwzględnie rozpocząć od oczyszczania, czyli detoksykacji organizmu. Tutaj przychodzą nam z ogromną pomocą peruwiańskie zioła oczyszczające, detoksykujące, zawsze w postaci naturalnej i zażywane w postaci odwaru lub naparu, gdyż przy oczyszczaniu organizmu z toksyn niezbędny jest efekt moczopędny. W kuracjach oczyszczających ziołami z Peru według metody Ojca Edmunda Szeligi stosujemy przede wszystkim ziele Manayupa (Desmondium molliculum). Manayupa pozwala wydalić z organizmu trujące substancje (toksyny). Manayupa oczyszcza układ krwionośny, drogi moczowe, nerki i wątrobę. Poza Manayupa stosujemy do oczyszczenia organizmu zioło peruwiańskie o nazwie Flor de arena, co na polski tłumaczy się Piaskowy kwiat. Flor de arena usuwa poprzez mocz nadmiar kwasu moczowego. Flor de arena jest stosowany również w walce z dną moczanową. Dna moczanowa często towarzyszy chorobom reumatycznym.

Poznaj nasze sprawdzone metody

Dopełnieniem kuracji oczyszczającej jest zastosowanie ziół peruwiańskich Hercampuri i Agracejo, które skutecznie detoksykują wątrobę i woreczek żółciowy. Ponieważ jednak reumatyzm jest stanem zapalnym ważne jest zastosowanie ziół o właściwościach przeciwzapalnych, a przede wszystkim Vilcacora (Uncaria tomentosa wild.), (zwana też Wilkakora, Koci Pazur, Uńa de gato, Cat’s Claw i błędnie Wilcza Kora). Vilcacora działa przeciwzapalnie dzięki dużej ilości zawartych w Vilcacora steroli. W zwyrodnieniowej formie reumatyzmu duże znaczenie ma zastosowanie Maca (Lepidium meyenii walp.). Maca ze względu na swój skład biochemiczny uzupełnia w organizmie wszelkie niedobory minerałów, witamin oraz hormonów. Maca przywraca siły witalne. Szalenie ważne jest stosowanie Maca (Lepidium meyenii walp.) w celu uzupełnienie niedoborów wapnia w organizmie.

Szukasz sprawdzonych ziół na reumatyzm?

Skontaktuj się z nami!

Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: ziola@uncaria.pl