Zamawianie ziół oraz bezpłatne konsultacje: tel.: 784 676 154, e‑mail: ziola@uncaria.pl

Zioła na reumatyzm

Jakie zioła na reumatyzm? O reumatyzmie mówimy wtedy, gdy występuje opuchlizna stawów, ból, stan ogólnego osłabienia i gorączka, lub stan podgorączkowy. Najczęściej wyróżniamy dwie odmiany tej choroby: reumatoidalne zapalenie stawów, czyli typ zapalny i bardzo bolesny, oraz chorobę zwyrodnieniową stawów. Czy pomóc mogą zioła na reumatyzm. Wspólną cechą chorób reumatycznych jest stan zapalny stawów i tkanek okołostawowych, obrzęki oraz ból.

Najnowsze badania naukowe dowodzą, że jedną z głównych przyczyn powstawania reumatyzmu jest niewłaściwa dieta. Widać to szczególnie w społeczeństwie USA, gdzie na skutek powszechnej „diety hamburgerowej” reumatoidalne zapalenie stawów stało się już chorobą społeczną. Przydatne mogą być w takim przypadku peruwiańskie zioła na reumatyzm. Przy złej diecie w jelitach powstaje dużo związków toksycznych, które zostają wchłonięte przez krew i wytwarzają w naszym organizmie antygeny podobne do antygenów naturalnych występujących w stawach. Efekt jest taki, że „twardy dysk” systemu immunologicznego „wariuje” i zaczyna atakować własne tkanki.

Konsultacje zielarskie - Marek Lubiński w Andach

Porady zielarskie:

Porad zielarskich z zakresu leczenia ziołami peruwiańskimi udziela wieloletni asystent Ojca Edmunda Szeligi w Peru, popularyzator ziołolecznictwa, założyciel Instytutu Uncaria, fitoterapeuta Marek Lubiński.

tel.: 784 676 154
e-mail: ziola@uncaria.pl

Porady są bezpłatne.
W swoich kuracjach ziołowych stosujemy wyłącznie oryginalne zioła w postaci naturalnej.

Marek Lubiński radzi

Polecane zioła na reumatyzm z Peru

Walcząc z reumatyzmem trzeba bezwzględnie rozpocząć od oczyszczania, czyli detoksykacji organizmu. Tutaj przychodzą nam z ogromną pomocą peruwiańskie zioła oczyszczające, detoksykujące, zawsze w postaci naturalnej i zażywane w postaci odwaru lub naparu, gdyż przy oczyszczaniu organizmu z toksyn niezbędny jest efekt moczopędny. W kuracjach oczyszczających ziołami z Peru według metody Ojca Edmunda Szeligi stosujemy przede wszystkim ziele Manayupa (Desmondium molliculum).

Zioła na reumatyzm to przede wszystkim Manayupa i Flor de Arena. Manayupa pozwala wydalić z organizmu trujące substancje (toksyny). Manayupa oczyszcza układ krwionośny, drogi moczowe, nerki i wątrobę. Poza Manayupa stosujemy do oczyszczenia organizmu zioło peruwiańskie o nazwie Flor de arena, co na polski tłumaczy się Piaskowy kwiat. Flor de arena usuwa poprzez mocz nadmiar kwasu moczowego. Flor de arena jest stosowany również w walce z dną moczanową. Dna moczanowa często towarzyszy chorobom reumatycznym.

Zioła na reumatyzm – poznaj nasze sprawdzone metody

Dopełnieniem kuracji oczyszczającej jest zastosowanie ziół peruwiańskich Hercampuri i Agracejo, które skutecznie detoksykują wątrobę i woreczek żółciowy. Ponieważ jednak reumatyzm jest stanem zapalnym ważne jest zastosowanie ziół o właściwościach przeciwzapalnych, a przede wszystkim Vilcacora (Uncaria tomentosa wild.), (zwana też Wilkakora, Koci Pazur, Uńa de gato, Cat’s Claw i błędnie Wilcza Kora). Vilcacora działa przeciwzapalnie dzięki dużej ilości zawartych w Vilcacora steroli.

W zwyrodnieniowej formie reumatyzmu duże znaczenie ma zastosowanie Maca (Lepidium meyenii walp.). Maca ze względu na swój skład biochemiczny uzupełnia w organizmie wszelkie niedobory minerałów, witamin oraz hormonów. Maca przywraca siły witalne. Szalenie ważne jest stosowanie Maca (Lepidium meyenii walp.) w celu uzupełnienie niedoborów wapnia w organizmie.

Porady zielarskie

Wybierz odpowiednią poradę.

Zioła peruwiańskie wykorzystane w poradzie

Więcej informacji o ziołach stosowanych w ziołowej kuracji na reumatyzm.

Dzięki stałej współpracy z najlepszymi specjalistami, zarówno w Peru, jak i w Polsce, między innymi takimi jak: prof. Manuel Fernandez Ibarguen, prof. Wiktor Stelmach, prof. Iwona Wawer czy inż. Santos Jaimes Serkovic, udało się nam wypracować stałą kontrolę jakości oferowanych ziół. Zdajemy sobie bowiem sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży. Naszym celem i zadaniem jest niesienie pomocy ludziom w leczeniu ich z chorób i dolegliwości.

Zalecamy stosowanie tradycyjnych wywarów lub naparów z ziół, ponieważ w postaci naturalnej otrzymujemy coś, co farmacja określa terminem intractum, czyli koncentratu wszystkich składników leczniczych. Dopiero wtedy możemy mówić o synergicznym działaniu ziół na organizm ludzki. Efekt takiego leczenia jest zawsze o wiele lepszy niż przy stosowaniu ziół w postaci przetworzonej.

Konieczne jest racjonalne posługiwanie się ziołami, samoleczenie jest niewskazane. Umiejętne dozowanie ziół, ich przygotowywanie i łączenie w zestawy kuracyjne wymaga określonego zasobu wiedzy i doświadczenia. Instytut Uncaria ma takie kompetencje i pragnie pomóc wszystkim, którym pomoc taka jest potrzebna i którzy są przekonani co do skuteczności kuracji ziołowych.