HERCAMPURI


Gentianella nitida (griesbach), Gentianella alborosea (gilg.) Fabris

 


hercampuri

Hercampuri to niewielka roślina o krótkiej łodydze. Rośnie samotnie w niewielkich skupieniach w peruwiańskich Andach. Ma działanie wspomagające oczyszczanie i regenerację wątroby. Wspomaga proces odchudzania poprzez regulację metabolizmu. Wykazuje bardzo pozytywne działanie na układ pokarmowy. Wykazano właściwości antyzapalne, szczególnie w stanach zapalnych układu pokarmowego.

Głownymi składnikami obecnymi w roślinie są terpenoidy, a w tym monoterpenypentanowe – sekoirydoidy i sterpenoidy. Poza tym flawonoidy, w tym: glikozydy flawonowe oraz ksantonowe, ksantony, sterole, ksantyny, saponiny, węglowodory, taniny, żywice, olejki lotne, kwas gencjanowy i składniki mineralne (sole Al, Ca, k, Na, Mg, chlorki)

Hercampuri – Zastosowanie

W kuracjach stosujemy zawsze wywary z naturalnego i suszonego Hercampuri. Mają one silne właściwości moczopędne. Odwary z Hercampuri znakomicie oczyszczają krew, a także zwiększają produkcję żółci i ułatwiają jej wydalanie. Hercampuri to roślina, która usuwa zły cholesterol  i poprawia metabolizm tłuszczy, ułatwiając utratę wagi przy otyłości. Systematyczne picie wywaru z Hercampuri usprawnia funkcje przewodu pokarmowego i łagodzi bóle żołądka. Hercampuri wspiera wydatnie pracę nerek i działa regenerująco na wątrobę. Profilaktycznie stosowany wywar   z Hercampuri zapobiega tworzeniu się kamieni żółciowych i działa przeciwcukrzycowo. Najnowsze badania naukowe wskazują na przydatność Hercampuri w leczeniu białaczki.

Konsultacje dot. leczenia

Konsultacje z zakresu medycyny naturalnej z długoletnim asystentem Ojca Edmunda Szeligi, fitoterapeutą Markiem Lubińskim. W trakcie konsultacji dobierane są dla Państwa kuracje ziołowe (leczenie za pomocą ziół z Peru) dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z Was.

Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: [email protected]