Graviola


Annonamuricata L.

 


graviola uncaria

Niewielkie drzewo z tropikalnej części Peru, o smacznych i pożywnych owocach znanych jako guanabana. Już w epoce przedkolumbijskiej Annonamuricata była znana i wykorzystywana „medycznie” przez tamtejszych Indian. Poszczególne części drzewa wykazują odmienne właściwości lecznicze, jakby się „specjalizując” w odrębnych dziedzinach. Roślina ma silne działanie wspomagające układ immunologiczny. Wykazuje działanie antyoksydacyjne. Bardzo pozytywnie działa na układ pokarmowy, w szczególności na żołądek.

Graviola z Peru leczy raka!

W celach leczniczych stosowany jest wywar z liści Graviola. Będąc bardzo silnym antyoksydantem Graviola  ma działanie antynowotworowe. Badania amerykańskich naukowców już w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku potwierdziły, iż picie wywaru z liści tego ziołą niszczy komórki rakowe i zapobiega powstawaniu wolnych rodników. Zawarte w liściach Graviola  acetogeniny niszczą wiele odmian komórek rakowych, w szczególności raka trzustki, płuc, jelita grubego, piersi i prostaty. Wykazuje niezwykle silne działanie rozkurczowe i przeciwbólowe. Wywar z Graviola działa uspokajająco, łagodzi objawy padaczki. W liściach Graviola stwierdzono obecność alkaloidów odpowiedzialnych za jej  funkcje immunostymulacyjne i przeciwcukrzycowe. Pijąc wywar z Graviola można znacznie obniżyć ciśnienie krwi, wyrównać przyspieszone tętno. Graviola działa również bakteriobójczo, pleśniobójczo i wirusobójczo. Ważną funkcją wywaru z liści Graviola jest zdolność regulacji pracy przewod pokarmowego i poziomu cholesterolu. Graviola spowalnia starzenie się komórek organizmu i podnosi jego witalność

Konsultacje dot. leczenia

Konsultacje z zakresu medycyny naturalnej z długoletnim asystentem Ojca Edmunda Szeligi, fitoterapeutą Markiem Lubińskim. W trakcie konsultacji dobierane są dla Państwa kuracje ziołowe (leczenie za pomocą ziół z Peru) dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z Was.

Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: [email protected]