PASUCHACA


Geranium dielsianumKnuth.

Charakterystyka Pasuchaca

Dziko rosnąca roślina wieloletnia, rośnie w północnych peruwiańskich Andach na wysokości ok 3000 m n.p.m. Pasuchaca reguluje pracę trzustki i dzięki temu poziom glukozy we krwi. Poprawia działanie układu pokarmowego. Badania potwierdzają działanie antyoksydacyjne i hipoglikemiczne działanie Pasuchaca. Skład chemiczny jest bogaty i obejmuje flawonoidy, garbniki, saponiny, antrachinony, glikozydy antocyjanowe i saponinowe oraz gumy, śluzy, taniny, olejek eteryczny, tłuszcze (w tym wosk), żywice, karotenoidy oraz cukry. Stwierdzono też obecność kumaryn, steroidów i triterpenów

Pasuchaca zastosowanie

Ta niezwykła roślina, która występuje w wysokich Andach na północy Peru, blisko granicy z Ekwadorem jest niezwykle rzadka i wartościowa. Substancje aktywne zawarte w Pasuchaca regulują poziom glukozy w organizmie. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innego zioła z Peru  o nazwie Cuti Cuti. Dlatego też Pasuchaca jest zalecane w metodzie fitoterapuetycznej Ojca Szeligi w leczeniu cukrzycy, która nie jest insulinozależna. Pasuchaca regeneruje i wzmacnia pracę trzustki. W kuracjach zawsze stosujemy tą roślinę, tak jak i pozostałe zioła peruwiańskie jedynie w postaci naturalnej, jako wywar. Badania przeprowadzone w Zakładzie Chemii Fizycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wykazały, że Pasuchaca posiada również silne właściwości antyoksydacyjne. Wiadomo jest, iż działa ona przeciwgrzybicznie, przeciwzapalnie i że zapobiega biegunkom.

Konsultacje dot. leczenia

Konsultacje z zakresu medycyny naturalnej z długoletnim asystentem Ojca Edmunda Szeligi, fitoterapeutą Markiem Lubińskim. W trakcie konsultacji dobierane są dla Państwa kuracje ziołowe (leczenie za pomocą ziół z Peru) dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z Was.

Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: [email protected]