Vilcacora


Uncaria tomentosa (Wild.) DC.

Vilcacora to pokaźnych rozmiarów, zdrewniałe pnącze występuje na wysokościach do 800 m n.p.m. w lasach tropikalnych Peru. Vilcacora zwana także jako: Koci pazur, Czepota puszysta, Wilkakora, Wilka kora, Wilcza kora.

Vilcacora – Właściwości i zastosowanie

vilcacora z peru

Vilcacora – zwana również Kocim Pazurem – dzięki znajdującym się w jej składzie cennym składnikom jest jednym z najsilniejszych znanych środków naturalnych wspomagających działanie układu odpornościowego organizmu.
Wykazuje bardzo silne działanie antyutleniające. Wspomaga walkę z najcięższymi chorobami.

Wilkakora spoza peruwiańskich obszarów amazońskich nie wykazuje tak cennych właściwości leczniczych. Substancje, które decydują o właściwościach tej rośliny to głównie alkaoidyoksoinodolowe (pentacykiliczne) – mitrafilina, izomitrafilina, pteropodyna, izopteropodyna, specjofilina, unkarynaF, (teracykliczne)- rynchofilyna, izorynchofilyna, alkaoidy indolowe – dihydrokorynanteina, hirsutenina, hirsutyna oraz glikozydy kwasu chinowego. W roślinie obecne są liczne polifenole  – proantocyjanidyny, taniny fenolowe i katechinowe, sterole, a także tripeny i ich pochodne – kwas ursolowy i oleanowy.

Vilcacora na raka

Koci pazur znajduje zastosowanie we wspomaganiu leczenia bardzo wielu chorób, a pośród nich działa bardzo korzystnie w przypadku chorób nowotworowych, w tym w nowotworach złośliwych określanych jako rak.

W przypadku leczenia chemioterapią, lub radioterapią pomaga wyeliminować niekorzystne skutki uboczne. Wilkakora również szalenie istotna w profilaktyce antynowotworowej.

Wilcza kora w praktyce

Wilkakora stosujemy również w niedomaganiach układu pokarmowego. Między innymi w zapaleniu jelita grubego, chorobie Leśniewskiego – Crohna, chorobie wrzodowej żołądka, stanach zapalnych przewodu pokarmowego , woreczka żółciowego, marskości i wirusowym zapaleniu wątroby, niedomaganiach śledziony, zaburzeniach flory bakteryjnej jelit (w tym również w przypadkach wyniszczenia tejże poprzez terapię antybiotykami), zaparciach, zakażeniach pasożytami, cukrzycy.

Inne zastosowania Vilcacora

Ziele znajduje zastosowanie w chorobach zwyrodnieniowych narządów ruchu, artretyzmie, zapaleniu stawów i bólach mięśni, reumatyzmie i gośćcu stawowym.

Koci pazur jest bardzo pomocny w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, astmy, alergii, infekcji wirusowych, w tym między innymi Herpes Zoster i Herpes Simplex.

Ogromne znaczenie odgrywa wilcza kora w walce z chorobami związanymi z osłabieniem systemu immunologicznego, a także z takimi jak toczeń i inne kolagenozy oraz łuszczyca. Bardzo dobre wyniki osiąga się poprzez stosowanie Vilcacora w leczeniu boreliozy. Vilcacora pomaga w normalizacji krążenia mózgowego i w stanach po udarach mózgu. Vilcacora pomaga usuwać nadciśnienie, jest użyteczna w walce z depresją organiczną, półpaścem, grzybicami i trądzikiem.

Vilcacora (Uncaria tomentosa wild)

Zioło to znane jest również pod nazwami Czepota Puszysta, Koci Pazur czy Uńa de gato.
Nazwa tego peruwiańskiego zioła jest także często jest przekręcana i można spotkać następujące jej odmiany: Wilkakora, wilka kora czy nawet Wilcza kora. Sprawdź również nasze pozostałe zioła z Peru. Zapraszamy!

Konsultacje dot. leczenia

Konsultacje z zakresu medycyny naturalnej z długoletnim asystentem Ojca Edmunda Szeligi, fitoterapeutą Markiem Lubińskim. W trakcie konsultacji dobierane są dla Państwa kuracje ziołowe (leczenie za pomocą ziół z Peru) dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z Was.

Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: [email protected]