Zamawianie ziół oraz bezpłatne konsultacje: tel.: 784 676 154, e‑mail: ziola@uncaria.pl

Zioła z Peru - Instytutu Uncaria

Zioła z Peru Instytutu Uncaria

Zioła z Peru i zestawianie skutecznych kuracji ziołowych to nasza specjalność. Mamy w tej dziedzinie ponad 20 lat doświadczenia. Misją naszego instytutu jest niesienie pomocy zdrowotnej, dlatego też stawiamy na najwyższą jakość naszych ziół z Peru i ich oryginalność. Instytut Uncaria pozostaje wierny głównej zasadzie swego Założyciela i Mistrza – Ojca Edmunda Szeligi, która mówi, iż „tylko zioła w swej naturalnej postaci leczą naprawdę”.

Wszystkie nasze zioła z Peru są starannie wyselekcjonowane i pochodzą z czystych ekologicznie regionów Andów i Amazonii peruwiańskiej. Zanim opuszczą Peru przechodzą tam rygorystyczną kontrolę jakości i zgodności gatunku, co jest warunkiem dopuszczenia ich do legalnego obrotu i eksportu poza terytorium Peru.

Dzięki stałej współpracy z najlepszymi specjalistami, zarówno w Peru, jak i w Polsce, gdzie współpracujemy między innymi z Zakładem Chemii Fizycznej Wydziału Farmacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (zobacz rekomendację WUM) udało się nam wypracować stałą kontrolę jakości oferowanych ziół z Peru. Zdajemy sobie bowiem sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży. Naszym celem i zadaniem jest niesienie pomocy ludziom w leczeniu ich z chorób i dolegliwości.

Rekomendacja Warszawskiego Uniwerystetu Medycznego
Rekomendacja Warszawskiego Uniwerystetu Medycznego
Zioła z Peru

Zamawianie ziół z Peru:

tel.: 784 676 154
e-mail: ziola@uncaria.pl

Konsultacje są bezpłatne.

W swoich kuracjach stosujemy wyłącznie oryginalne zioła z Peru w postaci naturalnej.

Cena ziół ustalana jest po skomponowaniu indywidualnej kuracji ziołowej, dostosowanej od potrzeb zdrowotnych i zależy od ilości poszczególnych ziół, dawkowania i okresu trwania kuracji. Dostawa jest bezpłatna.

Zioła z Peru i ich medyczne właściwości

  • Jako zioła na raka znajdują zastosowanie takie zioła, jak Vilcacora, Graviola, Tahuari, Ubos, Palo de huaco, Huaco blanco i Sangre de drago.
  • We wspomaganiu leczenia chorób przewodu pokarmowego Instytut Uncaria stosuje takie zioła z Peru, jak Sangre de drago, Manayupa, Tahuari oraz Graviola.
  • Z kolei przy wspomaganiu leczenia reumatyzmu zaleca się między innymi Vilcacora i Chuchuhuasi.
  • We wspomaganiu walki z chorobami wątroby stosuje się Hercampuri i Palo de Huaco oraz Agracejo.
  • Z kolei przy cukrzycy Cuti Cuti i Pasuchaca.
  • We wspomaganiu leczenia ziołami peruwiańskimi ogromne znaczenia ma Maca, która między innymi jest skutecznym środkiem na bezpłodność, spadek odporności i niedobory witamin i minerałów. Maca bardzo skutecznie poprawia pamięć i sprawność umysłową.
  • Zioła z Peru, jakie Instytut Uncaria zaleca przy wspomaganiu leczenia chorób nerek to: Manayupa, Huamanpinta i Chanca piedra.
  • Usuwanie dolegliwości dróg oddechowych wspomagają zioła peruwiańskie Huamanripa i Asnachilca.

Dzięki stałej współpracy z najlepszymi specjalistami, zarówno w Peru, jak i w Polsce, między innymi takimi jak: prof. Manuel Fernandez Ibarguen, prof. Wiktor Stelmach, prof. Iwona Wawer czy inż. Santos Jaimes Serkovic, udało się nam wypracować stałą kontrolę jakości oferowanych ziół z Peru. Zdajemy sobie bowiem sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży. Naszym celem i zadaniem jest niesienie pomocy ludziom w leczeniu ich z chorób i dolegliwości.

Zalecamy stosowanie tradycyjnych wywarów lub naparów z ziół z Peru, ponieważ w postaci naturalnej otrzymujemy coś, co farmacja określa terminem intractum, czyli koncentratu wszystkich składników leczniczych. Dopiero wtedy możemy mówić o synergicznym działaniu ziół na organizm ludzki. Efekt takiego leczenia jest zawsze o wiele lepszy niż przy stosowaniu ziół w postaci przetworzonej.

Konieczne jest racjonalne posługiwanie się ziołami, samoleczenie jest niewskazane. Umiejętne dozowanie ziół, ich przygotowywanie i łączenie w zestawy kuracyjne wymaga określonego zasobu wiedzy i doświadczenia. Instytut Uncaria ma takie kompetencje i pragnie pomóc wszystkim, którym pomoc taka jest potrzebna i którzy są przekonani co do skuteczności kuracji ziołowych.

Dowiedz się więcej o naszych ziołach z Peru

Zioła z Peru – dlaczego Uncaria?

Jesteśmy też winni Państwu wyjaśnienie i sprostowanie błędnych informacji, które zamieszczone są na stronach internetowych tych firm, które nie mogą sprowadzać z Peru ziół w postaci naturalnej, gdyż nie posiadają odpowiednich uprawnień, których wymaga ministerstwo rolnictwa Republiki Peru. Firmy te, aby usprawiedliwić zupełny brak w ich ofercie ziół naturalnych, podają błędne informacje, jakoby rząd peruwiański zakazał zupełnie wywozu z Peru ziół w postaci naturalnej, czyli surowca ziołowego. Jest to celowe wprowadzanie w błąd czytelników i potencjalnych klientów.

W rzeczywistości sytuacja wygląda w sposób następujący: z Peru można wywozić zioła w postaci naturalnej. Są one jednak objęte przez państwo ochroną prawną, (przede wszystkim narażona na wytrzebienie Vilcacora), konieczne jest więc posiadanie przez firmę eksportową odpowiednich dokumentów i zezwoleń, które wydaję właściwy oddział peruwiańskiego ministerstwa rolnictwa. Nazywa się on w skrócie SERFOR, czyli Servicio Nacional Forestal y de Fauna Silvestre, co można przetłumaczyć na: Państwowa Służba Zasobów Leśnych i Dzikiej Przyrody. Aby wyeksportować z Peru np. Vilcacorę, czy inne zioła, (poza Maca (Lepidium meyenni), która jest rośliną uprawną), trzeba przedstawić w SERFOR dokument nazywany „guia de origen” lub „guia de manejo”, czyli „certyfikat pochodzenia”, który stanowi oficjalny dowód na to, że dane ziele nie zostało pozyskane w sposób nielegalny.

W praktyce wygląda to tak, że każda poważna firma eksportowa, tak jak Instytut Uncaria, od lat dwudziestu podpisuje umowę ze wspólnotami indiańskimi w Amazonii, czy w Andach na zakup ziół od tychże wspólnot. Każda taka umowa zostaje zarejestrowana w ministerstwie rolnictwa i na jej podstawie wystawia się certyfikat pochodzenia na każdą przeznaczoną do eksportu partię ziół. SERFOR zaś w oparciu o ten dokument wystawia każdorazowo zezwolenie na eksport.

Firmy oferujące w Polsce produkty ziołowe z Peru nie posiadają ani koniecznych kontaktów w Amazonii i w Andach, ani tym bardziej własnych oddziałów peruwiańskich i w związku z powyższym nie dysponują tymi zezwoleniami. Skazane są więc na zakupy drogą internetową ziół przetworzonych w Peru na kapsułki, na eksport których nie potrzebne są żadne zezwolenia. Niestety w przeważającej większości są to kapsułki wypełnione mielonym zielem, a więc pozbawione jakiejkolwiek wartości leczniczej.