Zamawianie ziół oraz bezpłatne konsultacje: tel.: 784 676 154, e‑mail: ziola@uncaria.pl

Sangre de Drago (Smocza krew): właściwości, zastosowanie

Croton lechleri dragonensis

Sangre de drago (Smocza krew) ma zastosowanie m.in. w leczeniu chorób układu pokarmowego, w tym wszystkich schorzeń wrzodowych, zapaleniach żołądka, refluksie żołądkowym, w chorobie Leśniewskiego, a także w różnego rodzaju chorobach wirusowych i grzybicowych. Zewnętrznie stosujemy jako znakomity środek gojący rany oraz regenerujący skórę. Zioło to stosujemy w naszych kuracjach ziołowych.

Sangre de drago należy do gatunku tak zwanych „drzew pierwotnych”, lub „drzew pionierów”. Nazwa ma swoje źródło w tym, iż odradza się zawsze jako pierwsze po zniszczeniu lasów deszczowych w Amazonii. Sok (żywica) ma ciemnoczerwony, stąd właśnie pochodzi nazwa, która po polsku oznacza Smocza Krew.

Użycie tego zioła chroni też bardzo skutecznie przed skutkami ukąszeń przez owady. Leczy również grzybicę skóry.

Zioło z Peru – Sangre de Drago

Zamawianie ziół:

tel.: 784 676 154
e-mail: ziola@uncaria.pl

Konsultacje są bezpłatne.

W swoich kuracjach stosujemy wyłącznie oryginalne zioła w postaci naturalnej.

Sangre de Drago z Peru na raka i nie tylko

Nazwa botaniczna Sangre de drago brzmi po łacinie Croton lechleri dragonensis. Sangre de drago to drzewo występujące na obszarze niskiej (zalewowej) Amazonii, przede wszystkim w Peru.  Wysokość tego drzewa może dochodzić nawet do 20 metrów. Sangre de drago należy do gatunku tak zwanych „drzew pierwotnych”, lub „drzew pionierów”. Nazwa ma swoje źródło w tym, iż odradza się zawsze jako pierwsze po zniszczeniu lasów deszczowych w Amazonii.

Dzieje się tak dzięki niesamowitym zdolnościom regeneracyjnym swoich soków. Już chociażby ten fakt wskazuje, że wykorzystywana do celów leczniczych żywica (sok) posiada bardzo dużo właściwości korzystnych dla ludzkiego organizmu. Kora tego drzewa  charakteryzuje się szarą korą. Żywicę pozyskuje się poprzez nacięcie tej kory. Sok (żywica) ma ciemnoczerwony, bardzo intensywny kolor przypominający krew. Stąd właśnie pochodzi nazwa, która po polsku oznacza Smocza Krew.

Skład chemiczny i właściwości lecznicze Sangre de drago

Przeprowadzone w wielu ośrodkach badawczych bardzo wnikliwe analizy składu wykazały, że żywica składa się z więcej niż czterdziestu substancji, takich jak alkaloidy, a przede wszystkim taspinę.  Jest ona szalenie ważna, gdyż decyduje o działaniu przeciwzapalnym, gojącym rany i owrzodzenia. W związku z tym znajduje ona zastosowanie między innymi w leczeniu różnego rodzaju chorób skórnych, w tym grzybic i opryszczki. Innym szalenie ważnym alkaloidem jaki zawiera żywica jest dimetylocedruzyna. Działa ona przeciwzapalnie i regenerująco na zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne narządy organizmu.

Poza tym bardzo ważnymi składnikami  tak jak w przypadku Vilcacora są działające ochronnie polifenole oraz proantocyjanidyny o nad wyraz silnym działaniu antyoksydacyjnym. Smocza krew zawiera też ritenol, w nim znajdują się molekuły zwane diterpenami. Charakteryzują się one bardzo silnym działaniem przeciwzapalnym i antybakteryjnym. Inne równie ważne składniki to flawolany (gallokatechina, katechina, epikatechina, epigallokatechina), pro antocyjanidyny, alkaoidtaspina, betanina, proantocyjanidynyolgomeryczne, solutarydyna, olejek eteryczny. Poza tym dihydrobenzafuranowelignany, fenole i ich pochodne, steroidy, nienasycone kwasy tłuszczowe, diterpenoidy, alkohol linalolowy, metylotymol, taniny, kwas benzoesowy, liczne pigmenty i wanilina.

Sangre de Drago – zastosowanie lecznicze

Zioło to stosujemy w naszych kuracjach ziołowych. Sangre de drago znane też jako Smocza krew ze względu na silne właściwości antyoksydacyjne i w związku z tym stanowi doskonałą ochronę przed powstawaniem wolnych rodników oraz odbudowujące odporność organizmu znajduje zastosowanie w większości kuracji na raka. Żywicę stosujemy w leczeniu chorób układu pokarmowego, w tym wszystkich schorzeń wrzodowych, zapaleniach żołądka, refluksie żołądkowym, w chorobie Leśniewskiego, a także w różnego rodzaju chorobach wirusowych i grzybicowych, w chorobie wrzodowej jelit, a także w nadkwasocie żołądka.

Zewnętrznie stosujemy jako znakomity środek gojący rany oraz regenerujący skórę. Użycie chroni też bardzo skutecznie przed skutkami ukąszeń przez owady. Leczy również grzybicę skóry.

Smocza krew jest tradycyjnie stosowana przez rdzenne ludy Ameryki Południowej do leczenia chorób skóry, biegunki, chorób dróg oddechowych, reumatyzmu i innych dolegliwości. Dziś Sangre de Drago zyskuje popularność wśród zwolenników medycyny naturalnej na całym świecie. Ma szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej. Przede wszystkim, pomaga w leczeniu chorób skóry, takich jak trądzik, egzema, oparzenia i rany. Ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, co przyspiesza proces gojenia się skóry.

Smocza krew – sposób zażywania

Zioło to używa się na dwa sposoby: wewnętrznie i zewnętrznie. Wewnętrznie zażywamy Smoczą krew w określonej dla danej kuracji ilości kropel, (zwykle jest to dziesięć, piętnaście, dwadzieścia, lub dwadzieścia pięć kropel w zależności od schorzenia, na jakie stosujemy ten naturalny lek), wkraplając 50 mililitrów wody o temperaturze ciała. Tak przyrządzone wypijamy raz dziennie i zawsze na czczo. Im większy jest odstęp czasowy pomiędzy zażyciem Sangre de drago a pierwszym posiłkiem, tym lepszy jest efekt działania specyfiku.

Dzięki stałej współpracy z najlepszymi specjalistami, zarówno w Peru, jak i w Polsce, między innymi takimi jak: prof. Manuel Fernandez Ibarguen, prof. Wiktor Stelmach, prof. Iwona Wawer czy inż. Santos Jaimes Serkovic, udało się nam wypracować stałą kontrolę jakości oferowanych ziół. Zdajemy sobie bowiem sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży. Naszym celem i zadaniem jest niesienie pomocy ludziom w leczeniu ich z chorób i dolegliwości.

Zalecamy stosowanie tradycyjnych wywarów lub naparów z ziół, ponieważ w postaci naturalnej otrzymujemy coś, co farmacja określa terminem intractum, czyli koncentratu wszystkich składników leczniczych. Dopiero wtedy możemy mówić o synergicznym działaniu ziół na organizm ludzki. Efekt takiego leczenia jest zawsze o wiele lepszy niż przy stosowaniu ziół w postaci przetworzonej.

Konieczne jest racjonalne posługiwanie się ziołami, samoleczenie jest niewskazane. Umiejętne dozowanie ziół, ich przygotowywanie i łączenie w zestawy kuracyjne wymaga określonego zasobu wiedzy i doświadczenia. Instytut Uncaria ma takie kompetencje i pragnie pomóc wszystkim, którym pomoc taka jest potrzebna i którzy są przekonani co do skuteczności kuracji ziołowych.

Zobacz również inne zioła Z Peru