SANGRE DE DRAGO


Croton Lechleri Muell. Arg., Croton Draconoides

Nasze opinie i recenzje:  

5/5 - (1 vote)

Sangre De Drago

Sangre de Drago z Peru na raka i nie tylko

Nazwa botaniczna Sangre de drago brzmi po łacinie Croton lechleri dragonensis. Sangre de drago to drzewo występujące na obszarze niskiej (zalewowej) Amazonii, przede wszystkim w Peru.  Wysokość tego drzewa może dochodzić nawet do 20 metrów. Sangre de drago należy do gatunku tak zwanych „drzew pierwotnych”, lub „drzew pionierów”. Nazwa ma swoje źródło w tym, iż odradza się zawsze jako pierwsze po zniszczeniu lasów deszczowych w Amazonii. Dzieje się tak dzięki niesamowitym zdolnościom regeneracyjnym swoich soków. Już chociażby ten fakt wskazuje, że wykorzystywana do celów leczniczych żywica (sok) posiada bardzo dużo właściwości korzystnych dla ludzkiego organizmu. Kora drzewa Sangre de drago charakteryzuje się szarą korą. Żywicę pozyskuje się poprzez nacięcie tej kory. Sok (żywica) ma ciemnoczerwony, bardzo intensywny kolor przypominający krew. Stąd właśnie pochodzi nazwa, która po polsku oznacza Smocza Krew.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zakupem oryginalnymi ziołami z Peru prosimy o bezpośredni kontakt

ziola@uncaria.pl
+48 784 676 154

Skład chemiczny i właściwości lecznicze Sangre de drago

Przeprowadzone w wielu ośrodkach badawczych bardzo wnikliwe analizy składu wykazały, że żywica składa się z więcej niż czterdziestu substancji, takich jak alkaloidy, a przede wszystkim taspinę.  Jest ona szalenie ważna, gdyż decyduje o działaniu przeciwzapalnym, gojącym rany i owrzodzenia. W związku z tym znajduje ona zastosowanie między innymi w leczeniu różnego rodzaju chorób skórnych, w tym grzybic i opryszczki. Innym szalenie ważnym alkaloidem jaki zawiera żywica jest dimetylocedruzyna. Działa ona przeciwzapalnie i regenerująco na zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne narządy organizmu. Poza tym bardzo ważnymi składnikami  tak jak w przypadku Vilcacora są działające ochronnie polifenole oraz proantocyjanidyny o nad wyraz silnym działaniu antyoksydacyjnym. Smocza krew zawiera też ritenol, w nim znajdują się molekuły zwane diterpenami. Charakteryzują się one bardzo silnym działaniem przeciwzapalnym i antybakteryjnym. Inne równie ważne składniki to flawolany (gallokatechina, katechina, epikatechina, epigallokatechina), pro antocyjanidyny, alkaoidtaspina, betanina, proantocyjanidynyolgomeryczne, solutarydyna, olejek eteryczny. Poza tym dihydrobenzafuranowelignany, fenole i ich pochodne, steroidy, nienasycone kwasy tłuszczowe, diterpenoidy, alkohol linalolowy, metylotymol, taniny, kwas benzoesowy, liczne pigmenty i wanilina.                                                                      

Zastosowanie lecznicze

Sangre de drago znane też jako Smocza krew ze względu na silne właściwości antyoksydacyjne i w związku z tym stanowi doskonałą ochronę przed powstawaniem wolnych rodników oraz odbudowujące odporność organizmu znajduje zastosowanie w większości kuracji na raka. Żywicę stosujemy w leczeniu chorób układu pokarmowego, w tym wszystkich schorzeń wrzodowych, zapaleniach żołądka, refluksie żołądkowym, w chorobie Leśniewskiego, a także w różnego rodzaju chorobach wirusowych i grzybicowych, w chorobie wrzodowej jelit, a także w nadkwasocie żołądka. Zewnętrznie stosujemy jako znakomity środek gojący rany oraz regenerujący skórę. Użycie chroni też bardzo skutecznie przed skutkami ukąszeń przez owady. Leczy również grzybicę skóry.

Sposób zażywania

Sangre de drago używa się na dwa sposoby: wewnętrznie i zewnętrznie. Wewnętrznie zażywamy Smoczą krew w określonej dla danej kuracji ilości kropel, (zwykle jest to dziesięć, piętnaście, dwadzieścia, lub dwadzieścia pięć kropel w zależności od schorzenia, na jakie stosujemy ten naturalny lek), wkraplając 50 mililitrów wody o temperaturze ciała. Tak przyrządzone wypijamy raz dziennie i zawsze na czczo. Im większy jest odstęp czasowy pomiędzy zażyciem Sangre de drago a pierwszym posiłkiem, tym lepszy jest efekt działania specyfiku.

Zamów już dzisiaj!

kup nasze zioła

Bezpłatne konsultacje dot. leczenia

Bezpłatne konsultacje z zakresu medycyny naturalnej z długoletnim asystentem Ojca Edmunda Szeligi, fitoterapeutą Markiem Lubińskim. W trakcie konsultacji dobierane są dla Państwa kuracje ziołowe (leczenie za pomocą ziół z Peru) dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z Was.

Skontaktuj się z nami już dzisiaj!
Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: ziola@uncaria.pl