CUTI CUTI


Notholaena nivea, Cheillanthes myriophylla, Cheillanthes pruinata

 


Nasze opinie i recenzje:  

Rate this page

Cuti Cuti

Cuti Cuti z Peru nie tylko na cukrzycę

Łacińska nazwa botaniczna brzmi Notholaena nivea. Jest to roślina krzewiasta o charakterystycznych kolcach. Rośnie na zboczach Andów peruwiańskich w pobliżu górskich strumieni i wodospadów. Dochodzi do wysokości od jednego do czterech metrów. Inne nazwy zwyczajowe używane w Peru na określenie Cuti Cuti, to Caqui Caqui i sapun. Roślina należy do tej samej rodziny botanicznej co Agracejo.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zakupem oryginalnymi ziołami z Peru prosimy o bezpośredni kontakt

ziola@uncaria.pl
+48 784 676 154

Skład chemiczny i właściwości Cuti Cuti

Zawiera w swoim składzie takie alkaloidy, jak palmatyna, columbamina, berberyna, oxyberberyna i berbamina. Poza tym w jej skład wchodzą taniny, rycyny, kwasy organiczne, minerały i witamina C. Roślina ta posiada właściwości obniżające poziom glukozy w organizmie. Zioło to regulujące pracę trzustki, działa anty oksydacyjne i przeciwzapalnie.

Zastosowanie lecznicze

Wywar stosujemy na regulację poziomu glukozy we krwi. Jego picie sprawdza się szczególnie pozytywnie w przypadkach cukrzycy nieinsulinozależnej. Poza tym wpływa bardzo korzystnie na pracę trzustki i ją regeneruje. Stosowanie pomaga w usuwaniu stanów zapalnych trzustki oraz wspomaga leczenie raka trzustki. Jest bardzo przydatne w przypadku  regulacji metabolizmu, a u kobiet stabilizuje menstruację. W tradycyjnej medycynie Indian peruwiańskich stosuje się także w leczeniu przeziębień i malarii.

Sposób przyrządzania Cuti Cuti

W celach leczniczych stosujemy suszone liście i łodygi. Zaleconą ilość od 10 do 20 gram gotujemy na małym ogniu w określonej ilości wody przez 10 minut. Robimy to wieczorem. Zostawiamy wywar na noc bez odcedzania. Rano odcedzamy i pijemy w ciągu dnia pomiędzy posiłkami.

Zamów już dzisiaj!

kup nasze zioła

Bezpłatne konsultacje dot. leczenia

Bezpłatne konsultacje z zakresu medycyny naturalnej z długoletnim asystentem Ojca Edmunda Szeligi, fitoterapeutą Markiem Lubińskim. W trakcie konsultacji dobierane są dla Państwa kuracje ziołowe (leczenie za pomocą ziół z Peru) dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z Was.

Skontaktuj się z nami już dzisiaj!
Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: ziola@uncaria.pl