CUTI CUTI


Notholaenanivea, Cheillanthesmyriophylla, Cheillanthespruinata

 


cuti_cuti_uncaria

CutiCuti to rosnąca dziko roślina o wysokości ok 20 cm. Ta niezwykle rzadka rośłina wspomaga pracę trzustki przez co reguluje poziom cukru we krwi. Ziele zalecane przez Ojca Edmunda Szeligę. Skład chemiczny nie został jeszcze dokładnie przebadany. Pewnym jest, że zawiera dużo flawonidów i taniny.

Cuti Cuti na cukrzycę

Cuti Cuti rośnie na zboczach Andów peruwiańskich w pobliżu górskich strumieni i wodospadów. Roślina ta posiada właściwości obniżające poziom glukozy w organizmie. Cuti Cuti reguluje również pracę trzustki, działa antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie. Wywar z Cuti Cuti stosuje się w leczeniu cukrzycy nieinsulinozależnej.

Cuti Cuti na schorzenia trzustki

Zioło to stosujemy także w walce chorobami trzustki.  Pomaga ono bardzo wydajnie w usuwaniu  przewlekłych stanów zapalnych trzustki i nowotworów. Zażywanie wywaru z tego ziela wpływa bardzo korzystnie na metabolizm, a u kobiet reguluje menstruację. W tradycyjnej medycynie Indian peruwiańskich stosuje się Cuti Cuti także w leczeniu przeziębień i malarii.

Konsultacje dot. leczenia

Konsultacje z zakresu medycyny naturalnej z długoletnim asystentem Ojca Edmunda Szeligi, fitoterapeutą Markiem Lubińskim. W trakcie konsultacji dobierane są dla Państwa kuracje ziołowe (leczenie za pomocą ziół z Peru) dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z Was.

Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: [email protected]