Zamawianie ziół oraz bezpłatne konsultacje: tel.: 784 676 154, e‑mail: ziola@uncaria.pl

Porady zielarskie Instytutu Uncaria

Porady zielarskie

Porady zielarskie z zakresu leczenia ziołami peruwiańskimi udzielane są przez wieloletniego asystenta Ojca Edmunda Szeligi w Peru, popularyzatora ziołolecznictwa, podróżnika, założyciela Instytutu Uncaria, fitoterapeutę Marka Lubińskiego.

Ojciec Edmund Szeliga odkrył, że w roślinnym świecie Amazonii i Andów kryje się największa apteka świata. Dzięki badaniom w zakresie fitoterapii zbudował pomost między medycyną tradycyjną Indian a medycyną konwencjonalną. Aby tego dzieła dokonać, zaprzyjaźnił się z Indianami, potomkami pierwotnych mieszkańców tego kontynentu. Za tę bezinteresowną przyjaźń i pomoc Indianie odwdzięczyli się zaproszeniem go w świat uprawianej od wieków medycyny tradycyjnej.

Specjalnością Instytutu Uncaria są skuteczne kuracje ziołowe i bezpłatne porady zielarskie.

Marek Lubiński przez 10 lat współpracował z o. Edmundem Szeligą w Peru, gdzie był jego asystentem, w ten sposób przejął od niego wiedzę na temat ziołolecznictwa. Teraz sam zestawia skuteczne kuracje ziołowe, udziela porad zielarskich i kontynuuje oraz rozwija dzieło swojego Mistrza.

Konsultacje zielarskie - Marek Lubiński w Andach

Porady zielarskie:

Porad zielarskich z zakresu leczenia ziołami peruwiańskimi udziela wieloletni asystent Ojca Edmunda Szeligi w Peru, popularyzator ziołolecznictwa, założyciel Instytutu Uncaria, fitoterapeuta Marek Lubiński.

tel.: 784 676 154
e-mail: ziola@uncaria.pl

Porady zielarskie są bezpłatne.
W swoich kuracjach ziołowych stosujemy wyłącznie oryginalne zioła w postaci naturalnej.

Porady zielarskie – zioła z Peru i ich medyczne właściwości

Od dawna świat medyczny wie, że głównym zasobem środków leczniczych jest przyroda, przede wszystkim zioła lecznicze. Ok. 400 podstawowych leków, jakie stosujemy w nowoczesnej medycynie, to leki, na które zwrócili uwagę pierwotni curanderos. Oni korzystali z zasobów natury, a my, opierając się na analizie chemicznej, biochemicznej czy farmakodynamicznej, syntetyzujemy te środki. Jednak pierwotnie wzięły się one z natury. To, co jest odkryciem współczesnej nauki, oni wiedzieli intuicyjnie od tysięcy lat. W naturze jest wszystko, co potrzebne jest człowiekowi do odżywiania, do reprodukcji, ale również do leczenia.

  • Jako zioła na raka znajdują zastosowanie takie zioła, jak Vilcacora, Graviola, Tahuari, Ubos, Palo de huaco, Huaco blanco i Sangre de drago.
  • We wspomaganiu leczenia chorób przewodu pokarmowego Instytut Uncaria stosuje takie zioła peruwiańskie, jak Sangre de drago, Manayupa, Tahuari oraz Graviola.
  • Z kolei przy wspomaganiu leczenia reumatyzmu zaleca się między innymi Vilcacora i Chuchuhuasi.
  • We wspomaganiu walki z chorobami wątroby stosuje się Hercampuri i Palo de Huaco oraz Agracejo.
  • Z kolei przy cukrzycy Cuti Cuti i Pasuchaca.
  • We wspomaganiu leczenia ziołami peruwiańskimi ogromne znaczenia ma Maca, która między innymi jest skutecznym środkiem na bezpłodność, spadek odporności i niedobory witamin i minerałów. Maca bardzo skutecznie poprawia pamięć i sprawność umysłową.
  • Zioła z Peru, jakie Instytut Uncaria zaleca przy wspomaganiu leczenia chorób nerek, to Manayupa, Huamanpinta i Chanca piedra.
  • Usuwanie dolegliwości dróg oddechowych wspomagają zioła peruwiańskie Huamanripa i Asnachilca.

Zioła z Peru wykorzystywane w poradach zielarskich

Dzięki stałej współpracy z najlepszymi specjalistami, zarówno w Peru, jak i w Polsce, między innymi takimi jak: prof. Manuel Fernandez Ibarguen, prof. Wiktor Stelmach, prof. Iwona Wawer czy inż. Santos Jaimes Serkovic, udało się nam wypracować stałą kontrolę jakości oferowanych ziół. Zdajemy sobie bowiem sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży. Naszym celem i zadaniem jest niesienie pomocy ludziom w leczeniu ich z chorób i dolegliwości.

Zalecamy stosowanie tradycyjnych wywarów lub naparów z ziół, ponieważ w postaci naturalnej otrzymujemy coś, co farmacja określa terminem intractum, czyli koncentratu wszystkich składników leczniczych. Dopiero wtedy możemy mówić o synergicznym działaniu ziół na organizm ludzki. Efekt takiego leczenia jest zawsze o wiele lepszy niż przy stosowaniu ziół w postaci przetworzonej.

Konieczne jest racjonalne posługiwanie się ziołami, samoleczenie jest niewskazane. Umiejętne dozowanie ziół, ich przygotowywanie i łączenie w zestawy kuracyjne wymaga określonego zasobu wiedzy i doświadczenia. Instytut Uncaria ma takie kompetencje i pragnie pomóc wszystkim, którym pomoc taka jest potrzebna i którzy są przekonani co do skuteczności kuracji ziołowych.