MACA


LepidiummeyeniiWalpers., Lepidiumperuvianum

 


maca z peru

Korzeń Maca stanowi cenne uzupełnienie diety w witaminy i minerały. Maca jest rośliną o właściwościach adaptogennych, czyli – jej działanie dostosowuje się do indywidualnych potrzeb każdego organizmu w zależności od wieku oraz płci osoby, która jej używa. Wspomaga pracę mózgu, pozytywnie wpływa na pamięć i koncentrację. Dostarcza niezbędne substancje wzmacniające budowę mięśni. Wspomaga leczenie bezpłodności. Wzmacnia energię seksualną (składnik wielu leków na potencję).

Charakterystyka Maca

Jest to roślina dwuletnia lub bylina o wysokości do kilkunastu centymetrów. Roślina ta niegdyś rosła w całych Andach, obecnie tylko w niektórych rejonach Peru na wysokości ponad 3500 m n.p.m., a nawet 4500 m n.p.m. Rośnie w strefie zwanej „suni” oraz „puna”, w której niskie temperatury i silne wiatry nie pozwalają na wzrost większości innych roślin.

Korzeń maca z Peru – Skład chemiczny

Świeże korzenie Lepidiummeyenii zawierają ok. 80% wody, podczas gdy w wysuszonych jest jeszcze ponad 10%. W pozostałej masie znajduje się 10%-13% białek, 25%-78% węglowodanów, 8,5% błonnika, ponad 2% tłuszczów oraz prawie 5% popiołu. Zawierają też znaczną ilość niezbędnych aminokwasów, a żelaza i wapnia jest w nich więcej niż w ziemniakach. Spośród kwasów tłuszczowych w największej ilości znajduje się w korzeniach kwas linolenowy, palamitynowy i oleinowy. Są też obecne sterole (sitosterol, kampesterol, ergosterol, brassikasterol, 7,22-ergostadienol, witaminy (A, B1, B2, B6, C, E) i sole mineralne (Ca, Fe, Cu, Zn, Mn, K, Na, jodki). Oprócz tego znaleziono glukozynolaty oraz biologicznie aktywne aromatyczne izotiocyjaniany, w tym izotiocyjanian p-metoksybenzylowy, poza tym leukoantocyjaniany, garbniki, saponiny, taniny, terpenoidy, steroidy.

Konsultacje dot. leczenia

Konsultacje z zakresu medycyny naturalnej z długoletnim asystentem Ojca Edmunda Szeligi, fitoterapeutą Markiem Lubińskim. W trakcie konsultacji dobierane są dla Państwa kuracje ziołowe (leczenie za pomocą ziół z Peru) dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z Was.

Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: [email protected]