MANAYUPA


Desmodiummolliculum (HBK) DC., Desmodiumadscendens

 


manayupa

Manayupa (Desmondium molliculum) – nazwa jej pochodzi od starej inkaskiej frazy w języku quechua: „runa mana yupana”, co w tłumaczeniu oznacza „właściwości jej są niezliczone. Manayupa była obok Vilcacora uznawana za najważniejszą roślinę leczniczą w imperium Inków. Manayupa znajduje zastosowanie we wspomaganiu leczenia bardzo  wielu chorób, a przede wszystkim służy do kompletnej i bardzo skutecznej detoksykacji, oczyszczania organizmu. Stosuje się ją w kuracjach ziołowych Ojca Szeligi w przypadku wspomagania leczenia chorób nowotworowych,  w  tym w nowotworach złośliwych określanych jako rak. Także po, lub w trakcie leczenia raka chemioterapią, lub radioterapią. Manayupa usuwa złe substancje, toksyny z organizmu chorego. Manayupa jest również szalenie istotna w profilaktyce antynowotworowej.

Właściwości i zastosowanie Manayupa

Ma działanie wspomagające oczyszczanie organizmu z toksyn. Doskonała przy odchudzaniu. Wykazuje bardzo pozytywne działanie na układ moczowy, w szczególności na nerki. Manayupa działa silnie przeciwzapalnie, stosujemy ją również  w niedomaganiach układu pokarmowego, wątroby, nerek, a także we wspomaganiu leczenia chorób układu moczowego. Manayupa skutecznie walczy z nadciśnieniem tętniczym, wspomaga pracę serca, jest przydatna we wspomaganiu leczenia chorób reumatycznych. W czasach imperium inkaskiego zioło to było uznawane za roślinę leczniczą. Występuje jedynie w kilku górzystych prowincjach Peru. Zawiera saponiny oraz flawonoidy i glikozydy oraz olejki eteryczne. Poza tym w roślinie obecne są taniny, śluzy i sole mineralne, głównie wapna i glinu.

Konsultacje dot. leczenia

Konsultacje z zakresu medycyny naturalnej z długoletnim asystentem Ojca Edmunda Szeligi, fitoterapeutą Markiem Lubińskim. W trakcie konsultacji dobierane są dla Państwa kuracje ziołowe (leczenie za pomocą ziół z Peru) dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z Was.

Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: [email protected]