Zamawianie ziół oraz bezpłatne konsultacje: tel.: 784 676 154, e‑mail: ziola@uncaria.pl

Flor de Arena: właściwości, zastosowanie

Tiquila paronychioides

Flor de Arena stosujemy w przypadkach dny moczanowej, przy zaburzeniach układu pokarmowego, niestrawności, otyłości i nadkwasocie żołądka, stanach zapalnych nerek i dróg moczowych, stanach stresu i niepokojów nerwowych.

W tłumaczeniu na język polski hiszpańska nazwa Flor de arena znaczy Piaskowy kwiat. Flor de arena posiada silne właściwości uspokajające i usuwające stres, jednocześnie eliminując adrenalinę i kwas mlekowy. Ziele to stosuje się zgodnie z tradycją wypracowaną przez setki lat używania przez plemiona indiańskie.

To zioło z Peru stosujemy w postaci naparu z całej suszonej i zmielonej rośliny Flor de Arena.

Flor de Arena – Zioło z Peru – Uncaria

Zamawianie ziół:

tel.: 784 676 154
e-mail: ziola@uncaria.pl

Konsultacje są bezpłatne.

W swoich kuracjach stosujemy wyłącznie oryginalne zioła w postaci naturalnej.

Flor de Arena z Peru na dnę moczanową i nie tylko

Łacińska nazwa botaniczna ziela peruwiańskiego Flor de Arena brzmi Tiquilia paronychodes. W tłumaczeniu na język polski nazwa hiszpańska Flor de arena brzmi Piaskowy kwiat. Inną nazwą używaną w Peru to Hierba blanca, co po polsku oznacza Biały kwiat. Rośnie na dziko na peruwiańskich wybrzeżach Oceanu Spokojnego oraz w Andach. Jest to roślina bardzo niewielka, drobna, dlatego też po wysuszeniu ulega sproszkowaniu. Tradycja stosowania w Peru w celach leczniczych jest równie stara, jak w przypadku Vilcacora i Manayupa.

Skład chemiczny i właściwości lecznicze Flor de Arena

Jest jednym z wielu ziół peruwiańskich, które nie zostały jeszcze dokładnie przebadane. Wiadomo, iż to zioło peruwiańskie składa się głównie ze związków steroidowe, nienasyconych kwasów tłuszczowych, hiperozydu oraz mikroelementów i makroelementów – głównie wapnia i żelaza.  Skład chemiczny tej rośliny nie został jeszcze ustalony do końca. Ziele to stosuje się zgodnie z tradycją wypracowaną przez setki lat używania przez plemiona indiańskie. Napar oczyszcza system neuroendokrynologiczny, usuwa z organizmu kwas moczowy powstający z nadmiernego spożycia białek pochodzenia zwierzęcego, alkoholu, czy też zażywania leków. Flor de arena posiada silne właściwości uspokajające i usuwające stres, jednocześnie eliminując adrenalinę i kwas mlekowy.

Flor de Arena - zastosowanie lecznicze

Stosujemy w przypadkach dny moczanowej, przy zaburzeniach układu pokarmowego, niestrawności, otyłości i nadkwasocie żołądka, stanach zapalnych nerek i dróg moczowych, stanach stresu i niepokojów nerwowych.

Flor de Arena - sposób przyrządzania

Stosujemy w postaci naparu z całej suszonej i zmielonej rośliny. Napar przygotowujemy zalewając w termosie zaleconą w kuracji ilość wagową zioła zaleconą ilością wrzącej wody. Następnie zostawiamy do zaparzenia przez czterdzieści pięć minut. Po czym odcedzamy i zostawiamy do ostygnięcia. Pijemy w ciągu dnia pomiędzy posiłkami.

Dzięki stałej współpracy z najlepszymi specjalistami, zarówno w Peru, jak i w Polsce, między innymi takimi jak: prof. Manuel Fernandez Ibarguen, prof. Wiktor Stelmach, prof. Iwona Wawer czy inż. Santos Jaimes Serkovic, udało się nam wypracować stałą kontrolę jakości oferowanych ziół. Zdajemy sobie bowiem sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży. Naszym celem i zadaniem jest niesienie pomocy ludziom w leczeniu ich z chorób i dolegliwości.

Zalecamy stosowanie tradycyjnych wywarów lub naparów z ziół, ponieważ w postaci naturalnej otrzymujemy coś, co farmacja określa terminem intractum, czyli koncentratu wszystkich składników leczniczych. Dopiero wtedy możemy mówić o synergicznym działaniu ziół na organizm ludzki. Efekt takiego leczenia jest zawsze o wiele lepszy niż przy stosowaniu ziół w postaci przetworzonej.

Konieczne jest racjonalne posługiwanie się ziołami, samoleczenie jest niewskazane. Umiejętne dozowanie ziół, ich przygotowywanie i łączenie w zestawy kuracyjne wymaga określonego zasobu wiedzy i doświadczenia. Instytut Uncaria ma takie kompetencje i pragnie pomóc wszystkim, którym pomoc taka jest potrzebna i którzy są przekonani co do skuteczności kuracji ziołowych.

Zobacz również inne zioła z Peru