FLOR DE ARENA


Tiquiliaparonychioides (Phil.) Rich.

 


flor de arena : zioła z Peru

Flor de Arena to roślina którą można spotkać na terenach w okolicy wybrzeża oraz w górach na terenie Peru, gdzie rośnie dziko. Działa oczyszczająco, skutecznie wspomaga oczyszczanie organizmu z kwasu moczanowego. Jej skład chemiczny  nie został jeszcze ustalony. Stosuje się zgodnie z tradycją wypracowaną przez setki lat używania przez plemiona indiańskie.

Flor de arena – Zastosowanie

Flor de Arena przyrządza się jako napar. Napar z Flor de arena oczyszcza system neuroendokrynologiczny. Flor de arena usuwa z organizmu kwas moczowy powstający z nadmiernego spożycia białek pochodzenia zwierzęcego, alkoholu, czy też zażywania leków. Picie naparu z tego peruwiańskiego zioła wpływa niezwykle pozytywnie na układ nerwowy, gdyż posiada silne  właściwości uspokajające i usuwające stres, jednocześnie eliminując adrenalinę i kwas mlekowy, które to substancje kumulują się w organizmie na skutek stresu. Zaleca się picie naparu z Flor de Arena w zaburzeniach funkcjonowania układu pokarmowego, niestrawności, otyłości i nadkwasocie żołądka. Flor de arena działa moczopędnie i przeciwzapalnie na drogi moczowe i doskonale oczyszcza nerki.

Konsultacje dot. leczenia

Konsultacje z zakresu medycyny naturalnej z długoletnim asystentem Ojca Edmunda Szeligi, fitoterapeutą Markiem Lubińskim. W trakcie konsultacji dobierane są dla Państwa kuracje ziołowe (leczenie za pomocą ziół z Peru) dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z Was.

Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: [email protected]