FLOR DE ARENA


Tiquilia paronychioides (Phil.) Rich.

 


Nasze opinie i recenzje:  

Rate this page

Flor de Arena

Flor de arena z Peru na dnę moczanową i nie tylko

Łacińska nazwa botaniczna ziela peruwiańskiego Flor de Arena brzmi Tiquilia paronychodes. W tłumaczeniu na język polski nazwa hiszpańska Flor de arena brzmi Piaskowy kwiat. Inną nazwą używaną w Peru to Hierba blanca, co po polsku oznacza Biały kwiat. Rośnie na dziko na peruwiańskich wybrzeżach Oceanu Spokojnego oraz w Andach. Jest to roślina bardzo niewielka, drobna, dlatego też po wysuszeniu ulega sproszkowaniu. Tradycja stosowania w Peru w celach leczniczych jest równie stara, jak w przypadku Vilcacora i Manayupa.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zakupem oryginalnymi ziołami z Peru prosimy o bezpośredni kontakt

ziola@uncaria.pl
+48 784 676 154

Skład chemiczny i właściwości lecznicze Flor de arena

Jest jednym z wielu ziół peruwiańskich, które nie zostały jeszcze dokładnie przebadane. Wiadomo, iż to zioło peruwiańskie składa się głównie ze związków steroidowe, nienasyconych kwasów tłuszczowych, hiperozydu oraz mikroelementów i makroelementów – głównie wapnia i żelaza.  Skład chemiczny tej rośliny nie został jeszcze ustalony do końca. Ziele to stosuje się zgodnie z tradycją wypracowaną przez setki lat używania przez plemiona indiańskie. Napar oczyszcza system neuroendokrynologiczny, usuwa z organizmu kwas moczowy powstający z nadmiernego spożycia białek pochodzenia zwierzęcego, alkoholu, czy też zażywania leków. Flor de arena posiada silne właściwości uspokajające i usuwające stres, jednocześnie eliminując adrenalinę i kwas mlekowy.

Zastosowanie lecznicze

Stosujemy w przypadkach dny moczanowej, przy zaburzeniach układu pokarmowego, niestrawności, otyłości i nadkwasocie żołądka, stanach zapalnych nerek i dróg moczowych, stanach stresu i niepokojów nerwowych.

Sposób przyrządzania

Stosujemy w postaci naparu z całej suszonej i zmielonej rośliny. Napar przygotowujemy zalewając w termosie zaleconą w kuracji ilość wagową zioła zaleconą ilością wrzącej wody. Następnie zostawiamy do zaparzenia przez czterdzieści pięć minut. Po czym odcedzamy i zostawiamy do ostygnięcia. Pijemy w ciągu dnia pomiędzy posiłkami.

Zamów już dzisiaj!

kup nasze zioła

Bezpłatne konsultacje dot. leczenia

Bezpłatne konsultacje z zakresu medycyny naturalnej z długoletnim asystentem Ojca Edmunda Szeligi, fitoterapeutą Markiem Lubińskim. W trakcie konsultacji dobierane są dla Państwa kuracje ziołowe (leczenie za pomocą ziół z Peru) dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z Was.

Skontaktuj się z nami już dzisiaj!
Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: ziola@uncaria.pl