TAHUARI


Tabebuiaserratifolia(Vahl.) Nichols, Tabebuiaochracea, Tabebuiaimpetigiosa (Mart.) Standl

 


tahuari

Charakterystyka Tahuari

Tahuari to drzewo osiągające 30 m wysokości i nawet 3 m średnicy. Występuje w Amazonii do wysokości 800m n.p.m. Rośnie na terenach pagórkowatych z dala od miejsc zalewanych wodą. Wzmacnia działanie układu odpornościowego. Reguluje funkcje układu pokarmowego. Wykazuje pozytywne działanie przy chorobach reumatycznych. Wykazuje właściwości cytostatyczne. Skład chemiczny należy do wyjątkowo bogatych.  Do tej pory zidentyfikowano: alkaloidy, dehydro-alfa-lapachon, deydroizolapachon, katechiny, steroidy, fenole proste, flawonole, flawonony, heterozydy cyjanogenne, saponiny, tritrepentyny, ksantyna, antrachinon, beta-sttosterol, beta-karoten, kwas chryzofanowy, kwas askrobinowy, niacyna, ryboflawina, tiamina, liczne makro i mikroelementy (Cr, Mn, P, Mg, Fe, Zn, Si, K, Sn, Ca) oraz żywice.

Zastosowanie Tahuari

Tahuari jest drzewem rosnącym w lasach deszczowych Amazonii. Znane jest ono również pod nazwami Pau d’Arco i Lapacho. W kuracjach Ojca Szeligi i w tradycyjnej medycynie indiańskiej do robienia wywarów z Tahuari stosuje się wewnętrzną część, czyli rdzeń drzewa. Lapacho (Tahuari) stosujemy przede wszystkim w kuracjach antynowotworowych wspólnie z Vilcacora, której działanie Tahuari potęguje. Używa się również wywaru z tego zioła zamiast wywaru z Vilcacora w tych przypadkach, w których Vilcacora zastosować nie można. W leczeniu nowotworów metodą Ojca Szeligi Tahuari znajduje zastosowanie przede wszystkim w walce z leukemią, czyli białaczką oraz w przypadkach raka, który robi przerzuty. Poza tym roślina ta jest stosowana w chorobach układu pokarmowego, w tym w chorobie wrzodowej razem z Sangre de drago. Używamy go wspomagająco przy wirusowym zapaleniu wątroby, niedomaganiach trzustki i woreczka żółciowego. Przydatne jest też w zwalczaniu problemów reumatycznych, stanów zapalnych nerek i dróg moczowych. Ostatnio duże nadzieje wiąże się z zastosowaniem Tahuari w kuracjach przeciwko AIDS.

Konsultacje dot. leczenia

Konsultacje z zakresu medycyny naturalnej z długoletnim asystentem Ojca Edmunda Szeligi, fitoterapeutą Markiem Lubińskim. W trakcie konsultacji dobierane są dla Państwa kuracje ziołowe (leczenie za pomocą ziół z Peru) dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z Was.

Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: [email protected]