Zamawianie ziół oraz bezpłatne konsultacje: tel.: 784 676 154, e‑mail: ziola@uncaria.pl

Tahuari

Tabebuia cerratifolia

Tahuari to duże drzewo osiągające do 30 metrów wysokości i nawet do 3 metrów średnicy. Występuje w Amazonii do wysokości 800 metrów nad poziomem morza. W celach leczniczych stosujemy suszony i cięty rdzeń Tahuari.

Roślinę tę można stosować w leczeniu bardzo wielu schorzeń, a wśród nich: malarii, anemii, schorzeń dróg oddechowych, przeziębień, grypy, infekcji grzybiczych, artretyzmu i reumatyzmu, kiły i raka. Leczy wrzody żołądka, infekcje dróg moczowych, problemy jelitowe, cukrzycę, przerost prostaty, zaparcia i alergię. Tahuari znajduje też zastosowanie w leczeniu chorób wątroby, chorobie Parkinsona i łuszczycy, gruźlicy, zapalenia płuc i czerwonki.

zioło z Peru – Tahuari – Uncaria

Zamawianie ziół:

tel.: 784 676 154
e-mail: ziola@uncaria.pl

Konsultacje są bezpłatne.

W swoich kuracjach stosujemy wyłącznie oryginalne zioła w postaci naturalnej.

Tahuari z Peru nie tylko na raka

Jego łacińska nazwa botaniczna brzmi Tabebuia serratifolia. Jest to duże drzewo osiągające do 30 metrów wysokości i nawet do 3 metrów średnicy. Występuje w Amazonii do wysokości 800 metrów nad poziomem morza. Rośnie na terenach pagórkowatych z dala od miejsc zalewanych wodą. Inne nazwy zwyczajowe Tahuari to Pau’de’arco (nazwa używana w Brazylii) i Lapacho. Drewno z Tahuari należy do najtwardszych na całym świecie. Właściwości lecznicze  znane są Indianom amazońskim od tysiącleci.

Skład chemiczny Tahuari

Skład chemiczny należy do wyjątkowo bogatych. Do tej pory zidentyfikowano następujące substancje zawarte w tej roślinie: alkaloidy, dehydro-alfa-lapachon, deydroizolapachon, katechiny, steroidy, fenole proste, flawonole, flawonony, heterozydy cyjanogenne, saponiny, tritrepentyny, ksantyna, antrachinon, beta-sttosterol, beta-karoten, kwas chryzofanowy, kwas askrobinowy, niacyna, ryboflawina, tiamina, liczne makro i mikroelementy (Cr, Mn, P, Mg, Fe, Zn, Si, K, Sn, Ca) oraz żywice. Tahuari  wykazuje właściwości cytostatyczne, anty oksydacyjne, immunostymulujące i przeciwzapalne.

Zastosowanie lecznicze Tahuari

Można stosować w leczeniu bardzo wielu schorzeń, a wśród nich: malarii, anemii, schorzeń dróg oddechowych, przeziębień, grypy, infekcji grzybiczych, artretyzmu i reumatyzmu, kiły i raka. Leczy wrzody żołądka, infekcje dróg moczowych, problemy jelitowe, cukrzycę, przerost prostaty, zaparcia i alergię. Znajduje też zastosowanie  w leczeniu chorób wątroby, chorobie Parkinsona i łuszczycy,  gruźlicy, zapalenia płuc i czerwonki. Pomaga w walce z grzybicą i bakteriami, nawet tak groźnymi jak Staphylococcus czy E. Coli, Helicobacter pylori. Wchodzi w skład opatentowanego w USA leku ziołowego przeciwko Helicobacter pylori.

Tahuari - sposób przyrządzania

W celach leczniczych stosujemy suszony i cięty rdzeń Tahuari. Na ilość od 3/4 litra do 1.5 litra wody wrzucamy od 10 do 20 gram Tahuari i gotujemy przez 30 minut na bardzo małym ogniu. Odstawiamy do naciągnięcia i ostudzenia. Pijemy w ciągu dnia pomiędzy posiłkami.

Dzięki stałej współpracy z najlepszymi specjalistami, zarówno w Peru, jak i w Polsce, między innymi takimi jak: prof. Manuel Fernandez Ibarguen, prof. Wiktor Stelmach, prof. Iwona Wawer czy inż. Santos Jaimes Serkovic, udało się nam wypracować stałą kontrolę jakości oferowanych ziół. Zdajemy sobie bowiem sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży. Naszym celem i zadaniem jest niesienie pomocy ludziom w leczeniu ich z chorób i dolegliwości.

Zalecamy stosowanie tradycyjnych wywarów lub naparów z ziół, ponieważ w postaci naturalnej otrzymujemy coś, co farmacja określa terminem intractum, czyli koncentratu wszystkich składników leczniczych. Dopiero wtedy możemy mówić o synergicznym działaniu ziół na organizm ludzki. Efekt takiego leczenia jest zawsze o wiele lepszy niż przy stosowaniu ziół w postaci przetworzonej.

Konieczne jest racjonalne posługiwanie się ziołami, samoleczenie jest niewskazane. Umiejętne dozowanie ziół, ich przygotowywanie i łączenie w zestawy kuracyjne wymaga określonego zasobu wiedzy i doświadczenia. Instytut Uncaria ma takie kompetencje i pragnie pomóc wszystkim, którym pomoc taka jest potrzebna i którzy są przekonani co do skuteczności kuracji ziołowych.

Zobacz również inne zioła z Peru