Tahuari to duże drzewo osiągające do 30 metrów wysokości i nawet do 3 metrów średnicy. Występuje w Amazonii do wysokości 800 metrów nad poziomem morza. W celach leczniczych stosujemy suszony i cięty rdzeń Tahuari.
Roślinę tę można stosować w leczeniu bardzo wielu schorzeń, a wśród nich: malarii, anemii, schorzeń dróg oddechowych, przeziębień, grypy, infekcji grzybiczych, artretyzmu i reumatyzmu, kiły i raka. Leczy wrzody żołądka, infekcje dróg moczowych, problemy jelitowe, cukrzycę, przerost prostaty, zaparcia i alergię. Tahuari znajduje też zastosowanie w leczeniu chorób wątroby, chorobie Parkinsona i łuszczycy, gruźlicy, zapalenia płuc i czerwonki.
tel.: 784 676 154
e-mail: ziola@uncaria.pl
Konsultacje są bezpłatne.
W swoich kuracjach stosujemy wyłącznie oryginalne zioła w postaci naturalnej.
Jego łacińska nazwa botaniczna brzmi Tabebuia serratifolia. Jest to duże drzewo osiągające do 30 metrów wysokości i nawet do 3 metrów średnicy. Występuje w Amazonii do wysokości 800 metrów nad poziomem morza. Rośnie na terenach pagórkowatych z dala od miejsc zalewanych wodą. Inne nazwy zwyczajowe Tahuari to Pau’de’arco (nazwa używana w Brazylii) i Lapacho. Drewno z Tahuari należy do najtwardszych na całym świecie. Właściwości lecznicze znane są Indianom amazońskim od tysiącleci.
Skład chemiczny należy do wyjątkowo bogatych. Do tej pory zidentyfikowano następujące substancje zawarte w tej roślinie: alkaloidy, dehydro-alfa-lapachon, deydroizolapachon, katechiny, steroidy, fenole proste, flawonole, flawonony, heterozydy cyjanogenne, saponiny, tritrepentyny, ksantyna, antrachinon, beta-sttosterol, beta-karoten, kwas chryzofanowy, kwas askrobinowy, niacyna, ryboflawina, tiamina, liczne makro i mikroelementy (Cr, Mn, P, Mg, Fe, Zn, Si, K, Sn, Ca) oraz żywice. Tahuari wykazuje właściwości cytostatyczne, anty oksydacyjne, immunostymulujące i przeciwzapalne.
Można stosować w leczeniu bardzo wielu schorzeń, a wśród nich: malarii, anemii, schorzeń dróg oddechowych, przeziębień, grypy, infekcji grzybiczych, artretyzmu i reumatyzmu, kiły i raka. Leczy wrzody żołądka, infekcje dróg moczowych, problemy jelitowe, cukrzycę, przerost prostaty, zaparcia i alergię. Znajduje też zastosowanie w leczeniu chorób wątroby, chorobie Parkinsona i łuszczycy, gruźlicy, zapalenia płuc i czerwonki. Pomaga w walce z grzybicą i bakteriami, nawet tak groźnymi jak Staphylococcus czy E. Coli, Helicobacter pylori. Wchodzi w skład opatentowanego w USA leku ziołowego przeciwko Helicobacter pylori.
W celach leczniczych stosujemy suszony i cięty rdzeń Tahuari. Na ilość od 3/4 litra do 1.5 litra wody wrzucamy od 10 do 20 gram Tahuari i gotujemy przez 30 minut na bardzo małym ogniu. Odstawiamy do naciągnięcia i ostudzenia. Pijemy w ciągu dnia pomiędzy posiłkami.
Dzięki stałej współpracy z najlepszymi specjalistami, zarówno w Peru, jak i w Polsce, między innymi takimi jak: prof. Manuel Fernandez Ibarguen, prof. Wiktor Stelmach, prof. Iwona Wawer czy inż. Santos Jaimes Serkovic, udało się nam wypracować stałą kontrolę jakości oferowanych ziół. Zdajemy sobie bowiem sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży. Naszym celem i zadaniem jest niesienie pomocy ludziom w leczeniu ich z chorób i dolegliwości.
Zalecamy stosowanie tradycyjnych wywarów lub naparów z ziół, ponieważ w postaci naturalnej otrzymujemy coś, co farmacja określa terminem intractum, czyli koncentratu wszystkich składników leczniczych. Dopiero wtedy możemy mówić o synergicznym działaniu ziół na organizm ludzki. Efekt takiego leczenia jest zawsze o wiele lepszy niż przy stosowaniu ziół w postaci przetworzonej.
Konieczne jest racjonalne posługiwanie się ziołami, samoleczenie jest niewskazane. Umiejętne dozowanie ziół, ich przygotowywanie i łączenie w zestawy kuracyjne wymaga określonego zasobu wiedzy i doświadczenia. Instytut Uncaria ma takie kompetencje i pragnie pomóc wszystkim, którym pomoc taka jest potrzebna i którzy są przekonani co do skuteczności kuracji ziołowych.