TAHUARI


Tabebuia serratifolia(Vahl.) Nichols, Tabebuia ochracea, Tabebuia impetigiosa (Mart.) Standl

Tahuari
Oceń artykuł

 


tahuari

Tahuari z Peru nie tylko na raka

Jego łacińska nazwa botaniczna brzmi Tabebuia serratifolia. Jest to duże drzewo osiągające do 30 metrów wysokości i nawet do 3 metrów średnicy. Występuje w Amazonii do wysokości 800 metrów nad poziomem morza. Rośnie na terenach pagórkowatych z dala od miejsc zalewanych wodą. Inne nazwy zwyczajowe Tahuari to Pau’de’arco (nazwa używana w Brazylii) i Lapacho. Drewno z Tahuari należy do najtwardszych na całym świecie. Właściwości lecznicze Tahuari znane są Indianom amazońskim od tysiącleci.

Skład chemiczny Tahuari

Skład chemiczny Tahuari należy do wyjątkowo bogatych. Do tej pory zidentyfikowano następujące substancje zawarte w tej roślinie: alkaloidy, dehydro-alfa-lapachon, deydroizolapachon, katechiny, steroidy, fenole proste, flawonole, flawonony, heterozydy cyjanogenne, saponiny, tritrepentyny, ksantyna, antrachinon, beta-sttosterol, beta-karoten, kwas chryzofanowy, kwas askrobinowy, niacyna, ryboflawina, tiamina, liczne makro i mikroelementy (Cr, Mn, P, Mg, Fe, Zn, Si, K, Sn, Ca) oraz żywice. Tahuari  wykazuje właściwości cytostatyczne, anty oksydacyjne, immunostymulujące i przeciwzapalne.

Zastosowanie lecznicze Tahuari

Tahuari można stosować w leczeniu bardzo wielu schorzeń, a wśród nich: malarii, anemii, schorzeń dróg oddechowych, przeziębień, grypy, infekcji grzybiczych, artretyzmu i reumatyzmu, kiły i raka. Tahuari leczy wrzody żołądka, infekcje dróg moczowych, problemy jelitowe, cukrzycę, przerost prostaty, zaparcia i alergię. Znajduje też zastosowanie  w leczeniu chorób wątroby, chorobie Parkinsona i łuszczycy,  gruźlicy, zapalenia płuc i czerwonki. Pomaga w walce z grzybicą i bakteriami, nawet tak groźnymi jak Staphylococcus czy E. Coli, Helicobacter pylori. Tahuari wchodzi w skład opatentowanego w USA leku ziołowego przeciwko Helicobacter pylori.

Sposób przyrządzania

W celach leczniczych stosujemy suszony i cięty rdzeń Tahuari. Na ilość od 3/4 litra do 1.5 litra wody wrzucamy od 10 do 20 gram Tahuari i gotujemy przez 30 minut na bardzo małym ogniu. Odstawiamy do naciągnięcia i ostudzenia. Pijemy w ciągu dnia pomiędzy posiłkami.

Zamów już dzisiaj!

kup nasze zioła

Bezpłatne konsultacje dot. leczenia

Bezpłatne konsultacje z zakresu medycyny naturalnej z długoletnim asystentem Ojca Edmunda Szeligi, fitoterapeutą Markiem Lubińskim. W trakcie konsultacji dobierane są dla Państwa kuracje ziołowe (leczenie za pomocą ziół z Peru) dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z Was.

Skontaktuj się z nami już dzisiaj!
Nr telefonu: +48 784 676 154
E-mail: [email protected]