Zamawianie ziół oraz bezpłatne konsultacje: tel.: 784 676 154, e‑mail: ziola@uncaria.pl

Ziołowa kuracja oczyszczająca

Ziołowa kuracja oczyszczająca – od tego należy zacząć. Żadna kuracja ziołowa nie będzie skuteczna, jeśli nie zostanie spełniony warunek detoksykacji, czyli gruntownego oczyszczenia organizmu. Oznacza to, że zacząć należy od przeprowadzenia ziołowej kuracji oczyszczającej. Przyczyną bardzo wielu schorzeń są bowiem bardzo często toksyny, które z biegiem czasu odkładają się w ciele ludzkim. Ojciec Edmund Szeliga zdawał sobie z tego sprawę i z tego powodu kładł bardzo duży nacisk na kuracje oczyszczające ziołami z Peru.

Skuteczna ziołowa kuracja oczyszczająca do usunięcia toksyn z organizmu w kuracjach Ojca Szeligi, składa się przede wszystkim z ziela Manayupa (Desmondium molliculum), które to zioło peruwiańskie było znane i stosowane już w czasach Imperium Inków.

Konsultacje zielarskie - Marek Lubiński w Andach

Porady zielarskie:

Porad zielarskich z zakresu leczenia ziołami peruwiańskimi udziela wieloletni asystent Ojca Edmunda Szeligi w Peru, popularyzator ziołolecznictwa, założyciel Instytutu Uncaria, fitoterapeuta Marek Lubiński.

tel.: 784 676 154
e-mail: ziola@uncaria.pl

Porady są bezpłatne.
W swoich kuracjach ziołowych stosujemy wyłącznie oryginalne zioła w postaci naturalnej.

Marek Lubiński radzi

Ziołowa kuracja oczyszczająca – Manayupa na oczyszczenie układu krwionośnego

Do dziś najbardziej wartościowa Manayupa rośnie właśnie w okolicach miasta Cusco, dawnej stolicy  inkaskiej. W kuracjach oczyszczających stosujemy tylko i wyłącznie naturalną i suszoną roślinę Manayupa robiąc z niej wywar, który należy pić przez okres trzydziestu dni w ilości od czterech do pięciu szklanek w ciągu dnia pomiędzy posiłkami. Oczyszczaniu organizmu z toksyn towarzyszyć zawsze musi efekt diuretyczny, bowiem nie ma innej drogi dla usunięcia z organizmu szkodliwych substancji, jak wraz wydalanym moczem. Manayupa ma to do siebie, że bardzo dokładnie oczyszcza układ krwionośny, powiększając przepustowość arterii dzięki czemu można np. obniżyć ciśnienie tętnicze u osób cierpiących na nadciśnienie.

Ziołowa kuracja oczyszczająca – Flor de arena na dnę moczanową

Drugim ziołem z Peru znajdującym zastosowanie w kuracjach oczyszczających jest Flor de arena. Tu również stosujemy tylko i wyłącznie suszoną roślinę w postaci naturalnej, z której robimy napar. Podkreślić należy, że żadne kapsułki ziołowe, ani zioła przetworzone w jakiejkolwiek innej formie nie posiadają wartości leczniczej, a tym bardziej w przypadku oczyszczania nie dają efektu diuretycznego. Napar Flor de arena jest szczególnie istotny przy usuwaniu z organizmu nadmiaru kwasu moczowego. Skrajną formą zatrucia kwasem moczowym jest dna moczanowa. Flor de arena odkwasza więc organizm przewracając mu odczyn zasadowy.

Hercampuri i Agracejo na układ pokarmowy

Kolejnym krokiem w kuracji oczyszczającej ziołami z Peru jest usunięcie toksyn z układu pokarmowego, a szczególnie oczyszczenie wątroby i woreczka żółciowego. W tym celu pijemy wywar z ziół Hercampuri lub Agracejo. Oba te zioła nie tylko że oczyszczają układ pokarmowy i wątrobę, ale też regulują i usprawniają pracę tego tak ważnego dla naszego zdrowia organu. Pełna kuracja oczyszczająca ziołami peruwiańskimi powinna trwać przez okres trzech miesięcy.

Porady zielarskie

Wybierz odpowiednią poradę.

Zioła peruwiańskie wykorzystane w poradzie

Więcej informacji o ziołach stosowanych w ziołowej kuracji oczyszczającej.

Dzięki stałej współpracy z najlepszymi specjalistami, zarówno w Peru, jak i w Polsce, między innymi takimi jak: prof. Manuel Fernandez Ibarguen, prof. Wiktor Stelmach czy inż. Santos Jaimes Serkovic, udało się nam wypracować stałą kontrolę jakości oferowanych ziół. Zdajemy sobie bowiem sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży. Naszym celem i zadaniem jest niesienie pomocy ludziom w leczeniu ich z chorób i dolegliwości

Zalecamy stosowanie tradycyjnych wywarów lub naparów z ziół, ponieważ w postaci naturalnej otrzymujemy coś, co farmacja określa terminem intractum, czyli koncentratu wszystkich składników leczniczych. Dopiero wtedy możemy mówić o synergicznym działaniu ziół na organizm ludzki. Efekt takiego leczenia jest zawsze o wiele lepszy niż przy stosowaniu ziół w postaci przetworzonej.

Konieczne jest racjonalne posługiwanie się ziołami, samoleczenie jest niewskazane. Umiejętne dozowanie ziół, ich przygotowywanie i łączenie w zestawy kuracyjne wymaga określonego zasobu wiedzy i doświadczenia. Instytut Uncaria ma takie kompetencje i pragnie pomóc wszystkim, którym pomoc taka jest potrzebna i którzy są przekonani co do skuteczności kuracji ziołowych.